Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

door
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname aan de Champions' Play-Offs. Zondagavond moeten dus nog twee tickets verdeeld worden. Daarvoor komen vier ploegen in aanmerking, analist Steven Defour waagde zich alvast aan een voorspelling.

Tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie staan dus nog twee tickets voor de belangrijkste nacompetitie op het spel. RSC Anderlecht beschikt daarbij over de beste papieren. Een puntje op eigen veld tegen Cercle Brugge, inmiddels al veroordeeld tot de Relegation Play-Offs, is daarvoor voldoende. En zelfs een nederlaag hoeft niet persé dramatisch te zijn.

LEES OOK: De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Genk afhankelijk van Gent

Dankzij een doelsaldo van +5 staat RSCA er immers ook bij een gelijke puntenstand goed voor. Naast RSCA heeft ook AA Gent zijn lot in eigen handen. Winst op het veld van hekkensluiter FCV Dender is voor de Buffalo's altijd voldoende om zich te plaatsen. KRC Genk moet op zijn beurt de punten gaan rapen op La Louvière én hopen op een uitschuiver van de Buffalo's om alsnog de top 6 in te duiken.

Indien Anderlecht verliest zou Racing nog naast de Brusselaars kunnen komen. Maar met een doelsaldo -1 zullen de Limburgers ook in dat scenario allicht de duimen moeten leggen. Standard tot slot, maakt enkel puur mathematisch nog kans. De Luikenaars moeten al hopen op uitschuivers van de drie concurrenten én met zo ruim mogelijke cijfers winnen van KVC Westerlo.

Geen veranderingen volgens Defour

Analist Steven Defour keek bij Sporza al een keertje in zijn glazen bol. De oud-middenvelder verwacht echter niet dat er nog veel zal veranderen in de huidige top zes. "Hoewel ik Gent zeer zwak vond in het onderlinge duel met Genk, heeft het de laatste weken wel zijn kansjes beter gepakt. Daarom denk ik ook dat Gent en ook Anderlecht geen steek meer zullen laten vallen op die slotspeeldag."

Gent en Anderlecht zullen wel onder grote druk staan. Maar volgens Defour zullen beide teams zich daar wel over zetten. "De Buffalo's hebben dat de laatste jaren wel al meegemaakt, maar met een dubbele waarschuwing in het achterhoofd, zullen ze dit in mijn ogen gewoon afmaken. En ook rond de wedstrijd van Anderlecht zal er zeker wat druk en nervositeit zijn, maar die zie ik ook niet verliezen."

Wie verwacht u dat géén Play-Off I zal spelen?

Meest recent

Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

24
24
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

59
59
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

19
19
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

116
116
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

188
188
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

119
119
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

154
154
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

103
103
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

205
205
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

129
129
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

306
306
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

222
222
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

75
75
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

53
53
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

38
38
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

134
134
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

143
143
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

240
240
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

128
128
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

171
171
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

164
164
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

567
567
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

195
195

Meer sportnieuws