'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

218
'De Condé speelt open kaart: kassa rinkelt in Genk'

In eigen land dreigt KRC Genk naast de top zes te grijpen, maar in Freiburg hoopt het straks een historisch plaatsje in de kwartfinale van de Europa League te bemachtigen. Een haast unieke kans, zo beseft Dimitri de Condé. Ook met het oog op de boekhouding.

Zoals bij haast alle Belgische clubs is het businessmodel in de Cegeka Arena vooral gestoeld op lucratieve uitgaande transfers. De schijnwerpers van het Europese toneel, waar tot dusver vooral Zakaria El Ouahdi uitblonk, vormen dan ook het uitgelezen platform voor goudhaantjes zoals Konstantinos Karetsas en Matte Smets om zichzelf nog wat verder in de kijker te spelen.

LEES OOK: 'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

Genk kan cashen

"Naast een sportief is er ook een belangrijk financieel luik. Direct door de stevige UEFA-premies, maar vooral indirect door de stijgende marktwaarden. Precies de twee pijlers van het Genkse model", merkt Het Belang van Limburg op. Doorstoten naar de volgende ronde, waarin Olympique Lyon of Celta de Vigo wacht, zou volgens Het Laatste Nieuws zo'n 2,5 miljoen opleveren.

"Je kunt zeggen dat PO1 belangrijker is, maar dat bedrag is toch niet niks", heeft het parcours in Europa volgens de krant ook meer impact heeft op de prijskaartjes van Karetsas en co. "Sowieso liggen de Racing-talenten opvallend goed in de markt", zouden ook onder andere Noah Adedeji-Sternberg en Yaimar Medina wel eens de nodige miljoenen in het laatje kunnen brengen.

De Condé glundert

Met om diverse redenen ook nog een aantal andere potentiële vertrekkers wenkt dus een leegloop in Genk, waar de kassa dan wel stevig zal rinkelen. Zo mikt het voor Karetsas naar verluidt op maar liefst 45 miljoen, terwijl Wolfsburg in januari nog zo'n 19 miljoen overhad voor Smets en ook El Ouahdi gegeerd is. Interesse die sindsdien ongetwijfeld niet is bekoeld. Integendeel.

"De Europa League is natuurlijk een groter podium dan de Jupiler Pro League. Dat merk je bijvoorbeeld wanneer je een statement maakt zoals in Braga", geeft De Condé toe dat de prestaties niet onopgemerkt blijven. Hoewel hij zich ondanks de goede uitgangspositie in de underdogrol nestelt, hoopt het Head of Football dat zijn club zich nóg meer weet te profileren in Duitsland.

Genk focust zich té hard op doorverkoop

Meest recent

'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

11
11
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

36
36
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

45
45
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

41
41
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

46
46
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

93
93
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

365
365
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

32
32
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

153
153
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

65
65
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

32
32
3.5 op 10: basisdebutant zakt door ijs bij zwak Union

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

43
43
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

313
313
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

51
51
Sterk OHL zorgt voor stevige verrassing op veld van Union

Uiterst verrassend, maar absoluut verdiend, heeft OHL deze namiddag Union in bedwang gehouden. De ...

71
71
Club Brugge kruist vingers: eerste update blessure Forbs

Club Brugge staat in de Champions League voor de lastige verplaatsing naar Inter Milaan. Daarvoor ...

275
275
Standard spreekt schande: veelzeggende reactie Lardot

Standard heeft zich na de interland-break niet kunnen herpakken. In een leeg Sclessin boekten de ...

229
229
Anderlecht grijpt rigoureus in met matchwinnaar Bertaccini

RSC Anderlecht heeft zaterdagnamiddag de drie punten gepakt op het veld van Cercle Brugge. Maar de ...

396
396
Hopelijk geen voorbode: Club Brugge kent ref in Milaan

Volgende week is het zover, dan trekt de Champions League zich weer op gang. Club Brugge staat dan ...

177
177
Nieuwe blamage United: Neville neemt Lammens in vizier

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League. De Mancunians gaven zaterdag ook ...

139
139
De Bruyne zorgt voor penalty-incident: misnoegde Allegri reageert

Kevin De Bruyne heeft zijn sterke prestaties bij de Rode Duivels bevestigd bij zijn club SSC Napoli. ...

101
101
Choc Wallon in spookstadion: Zebra's glunderen, Standard in crisis

De Choc Wallon werd in een leeg en kil Sclessin een kolfje naar de hand van Charleroi. De Zebra's ...

84
84
Club Brugge gered door VAR? Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge heeft het seizoen hervat met een ruime overwinning op het veld van La Louvière: ...

572
572
Trieste taferelen: 'Choc Wallon' in desolaat Sclessin

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag de Waalse clash tussen Standard en Sporting Charleroi op ...

44
44
'Toptransfer Seys: volgende grootmacht meldt zich'

Arsenal FC dokte afgelopen zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

272
272

Meer sportnieuws