'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

641
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de U19 zich voor de halve finales van de prestigieuze Youth League. Maar niet voor alle jeugdproducten is een even grote toekomst weggelegd bij de eerste ploeg. Drie van hun kunnen komende zomer zelfs weer vertrekken.

In de eerste jaren onder het bewind van Bart Verhaeghe en Vincent Mannaert primeerde bij Club het succes op korte termijn. De jeugdopleiding was bijgevolg van ondergeschikt belang. Eenmaal de structuur rond de eerste ploeg op punt stond, onderging echter ook het jeugddepartement een heuse metamorfose. Zo werd heel wat middelen vrijgemaakt in de professionalisering en uitbouw van de opleiding.

De jeugdwerking kreeg met 'Club Nxt' zelfs een eigen naam en branding. Met Guilian Preud’homme kreeg het departement een eigen CEO en ook de omkadering van de jeugdploegen werd flink opgewaardeerd. Daar plukte Blauw-Zwart op meerdere manieren de vruchten van. Club Nxt is momenteel aan een minder seizoen bezig, maar was de voorbije seizoenen doorgaans de beste beloften-ploeg in de Challenger Pro League. De Brugse U19 staat dus in de halve finales van de Youth League.

LEES OOK: Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Nieuwe goudmijn

Maar uiteraard is het van primordiaal belang dat de jeugdwerking ook rendeert in functie van de eerste ploeg. En dat is zeker het geval. Club Nxt bleek immers een ideaal leerschool om jonge, buitenlandse aanwinsten zich zonder al te veel druk verder te laten rijpen en wennen aan hun nieuwe omgeving. Onder meer Antonio Nusa, Joel Ordoñez, Abakar Sylla, ... legden zo'n traject af. Zij brachten de club inmiddels miljoenen euro's op of zullen dat ongetwijfeld nog doen in de toekomst.

Hetzelfde geldt uiteraard voor heel wat jongens die al op jonge leeftijd aansloten in de Brugse opleiding. Charles De Ketelaere, Maxim De Cuyper, Chemsdine Talbi, Kaye Furo, ... brachten inmiddels een aanzienlijke som op. Van jongens in de huidige A-kern als Joaquin Seys, Kyriani Sabbe en Romeo Vermant wordt op termijn hetzelfde verwacht. Maar niet elke speler die doorstroomde naar de eerste ploeg werd een succesverhaal. Drie van hun lijken zelfs op weg naar de uitgang.

Drietal richting exit

Zo is de kans groot dat Cisse Sandra op zoek moet naar een nieuwe uitdaging. De 22-jarige aanvallend ingestelde middenvelder kreeg afgelopen zomer een nieuwe kans na een geslaagde huurbeurt aan Willem II, maar kon onvoldoende overtuigen. De laatste weken maakte hij zelfs geen deel meer uit van de selectie en moest hij minuten gaan maken bij Club Nxt. Met zijn laatste contractjaar in zicht, lonkt een vertrek. Hetzelfde geldt voor Lynnt Audoor, die na enkele optredens in de eerste seizoenshelft weer uit beeld verdwenen is. Zijn contract loopt nog tot medio 2029, mogelijk wordt dus een oplossing op huurbasis gezocht.

Tot slot is het uitkijken naar wat er met Jorne Spileers gebeurt. Van het genoemde drietal speelde hij tot dusver het meeste bij de eerste ploeg, maar een vaste basisplaats zat er tot dusver niet in. De verdediger liet afgelopen weekend verstaan dat hij nood heeft aan meer speelgelegenheid. En die zal hij allicht elders moeten gaan zoeken, afhankelijk van wie straks wordt aangetrokken als opvolger van Joel Ordoñez.

Wje denkt u dat Club nog het meest van pas kan komen?

Meest recent

Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

10
10
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

175
175
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

61
61
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

155
155
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

30
30
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

136
136
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

73
73
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

174
174
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

63
63
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

64
64
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

187
187
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

349
349
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

36
36
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

339
339
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

180
180
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

74
74
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

57
57
Peter Vandenbempt perplex: Verheyen doet het licht uit

Zowel Verheyen als Vandenbempt kunnen de voetbalfans al meerdere jaren bekoren met op en top ...

181
181
Ophef in Napels: Allegri zorgt voor grote De Bruyne-schok

Binnen een week is het zover, dan trekt de Italiaanse Serie A zich weer op gang. Het is daarbij ...

827
827
Club Brugge stoomt door: bekend gezicht terug naar JPL?

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato al een zestal directe aanwinsten in huis. Dat aantal zal ...

857
857
Anderlecht-PAOK: Biancone doet straffe onthulling over ref

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond van een Europees najaar verzekerd. In de laatste voorronde ...

414
414
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'

Binnen een dikke week begint ook FC Barcelona aan zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Elche CF. ...

372
372
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Genk, Anderlecht biedt op spelmaker'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

589
589
‘Mika Godts zet knaltransfer Liverpool plots in gang’

Mika Godts is op weg naar PSG. De Parijzenaars hebben naar verluidt een akkoord gevonden met Ajax ...

124
124
Topseizoen Jérémy Doku op komst? “Stijl past perfect”

Jérémy Doku was afgelopen seizoen al één van de smaakmakers van ...

45
45

Meer sportnieuws