Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

door
Anderlecht richting top zes, maar transfers overtuigen niet

RSC Anderlecht doet het goed onder Jérémy Taravel. De Brusselaars bereikten de bekerfinale en zijn voor 99% zeker van de top zes. Plots was er wel heel veel weelde vanuit bepaalde hoek. Is dat terecht?

We lazen onder meer dat Anderlecht altijd de aankoopoptie van Moussa Diarra moet lichten. Die bedraagt 2 miljoen euro. Dat is toch nog wat voorbarig. Diarra heeft toch nog te vaak momenten dat het licht uitgaat.

LEES OOK: Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Moussa Diarra

Als Colin Coosemans de meubelen niet redde, was Diarra mogelijk nu nog steeds de gebeten hond. Zijn oerdomme rode kaart in de halve finales van de Croky Cup tegen Royal Antwerp FC brak Anderlecht bijna héél zuur op. Het bleef gelukkig voor Diarra slechts 0-1 in het Lotto Park. Nadien demonstreerde RSCA op de Bosuil en gingen ze toch naar de finale.

Daar kwam Diarra een eerste keer héél goed weg. Tegen Club Brugge speelde hij goed in een laag blok. Diarra is soms echter té enthousiast, ook in zijn positiespel. Hij liep in de 93ste minuut volstrekt onnodig uit positie, waardoor hij Christos Tzolis vrijliet. Ook daar redde Coosemans de meubelen.

Diarra kwam ook daar goed weg. Twee cruciale momenten in topmatchen. In de PO’s zal hij toch geconcentreerder moeten zijn. Pas als hij daar grotendeels weet te overtuigen, kan RSCA overwegen om de aankoopoptie te lichten. Voorlopig is er dus nog terechte twijfel, ook omdat hij voetballend nog meer moet tonen. Diarra is voorlopig absoluut geen miskoop, maar een degelijke kracht. 

Mihajlo Ilic

Mihajlo Ilic staat ook in de basis. De Serviër doet het ook degelijk. Wat ondergetekende betreft, is hij zeker geen speler die beter is dan wat er al rondloopt. Als de ploeg goed draait, draait Ilic mee. Draait het niet goed, dan verzuipt hij mee. Zo zag hij sterretjes, samen met Lucas Hey, tegen Anosike Ementa.

Ilic kan tot op heden nog te weinig overtuigen. Voetballend is het niet geweldig, hij is ook niet echt krachtig of snel. Een type zoals Hey. Iemand als Marco Kana bewees dit seizoen al veel meer. Ilic wil blijven, dat begrijpen we maar al te goed, maar voorlopig is het toch nog te weinig om echt een inspanning te doen.

In de PO’s spelen Ilic en Diarra voor hun toekomst. Anderlecht wil volgend jaar terug meedoen voor de titel. Lukt dat met spelers als Ilic, Diarra en Hey? Is dat niet te weinig? RSCA moet daar investeren in een echte topper, die naast Kana kan spelen. Van het trio Diarra, Hey en Ilic kan er zeker een blijven. Maar wie? Dat zullen ze toch onderling moeten beslissen. Voorlopig lijkt Diarra daarin wel een voorsprong te hebben.

Moet RSCA Diarra en Ilic houden?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

38
38
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

26
26
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

65
65
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

171
171
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

72
72
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

216
216
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

84
84
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

128
128
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

519
519
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

130
130
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

196
196
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

95
95
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

147
147
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

314
314
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

284
284
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

326
326
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

244
244
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

252
252
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

923
923
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

292
292

Meer sportnieuws