Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

door
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds moeten drie van de zes tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld worden. Volgens de statistieken ligt die strijd echter al grotendeels in de beslissende plooi.

Met Union SG, Club Brugge en STVV zijn drie tickets voor de belangrijkste nacompetitie al een tijdje uitgedeeld. Afgelopen weekend lieten twee ploegen de kans liggen om zich eveneens mathematisch te verzekeren. Wonnen Anderlecht en KV Mechelen op respectievelijk Club Brugge en AA Gent, was ook hun deelname een feit.

LEES OOK: Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

Achtervolgers profiteren optimaal

Maar dat scenario zat er uiteindelijk dus niet in. Paars-Wit bleef uiteindelijk steken op een 2-2-gelijkspel, terwijl Malinwa zelfs met 3-1 verloor in de Planet Group Arena. Daags voordien had ook KRC Genk, dat zesde stond in het klassement, averij opgelopen. De Limburgers gingen met de billen bloot op bezoek bij competitieleider Union SG: 2-1.

De eerste achtervolgers op dat trio konden bovendien optimaal profiteren van die uitschuivers. Gent dook zelfs opnieuw de top zes in na de thuiszege tegen Mechelen. KVC Westerlo en Standard konden dan weer erg gevleid winnen op respectievelijk OH Leuven en Zulte Waregem. Met slechts één puntje minder dan de zesde plek, mogen ook zij weer volop dromen.

Anderlecht quasi zeker, zware klap Genk

Desondanks is de kans klein dat er nog veel zal verschuiven in de huidige top zes. Tenminste toch volgens de prognose die 'Football meets Data' deed op basis van heel wat statistieken en algoritmes. Zo geeft men Anderlecht liefst 99% kans om erbij te zijn in de top zes. Eén puntje in de resterende twee speeldagen is dan ook voldoende voor RSCA. Zelfs een 0 op 6 kan nog steeds volstaan gezien de zes punten voorsprong.

Voor KV Mechelen zijn de kansen ietwat gezakt tot 82%. Met Anderlecht (T) en Club Brugge (U) wacht dan ook nog een lastig tweeluik. Al heeft KVM nog steeds vier punten bonus. AA Gent maakte de grootste sprong en maakt nu 61% kans om Play-Off I te halen. Mede door het op papier makkelijke programma tegen Zulte Waregem en Dender. Genk daarentegen incasseert een forse klap en zakt van 55% naar 31%. Tot slot mag Standard (19%) nog een sprankel hoop koesteren. Voor Westerlo (7%), Antwerp (0.2%) en Charleroi (0.1%) lijkt het een verloren zaak.

Welke van deze vier ploegen speelt volgens u zeker géén Play-Off I dit jaar?

Meest recent

'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

0
0
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

5
5
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

37
37
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

28
28
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

33
33
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

19
19
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

124
124
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

128
128
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

67
67
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

151
151
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

119
119
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

119
119
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

233
233
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

299
299
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

120
120
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

394
394
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

300
300
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

44
44
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

154
154
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

256
256
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

450
450
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

287
287
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

281
281

Meer sportnieuws