Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

door
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke invalbeurt van Ibrahima Cissé in het oog bij de Buffalo's. Het verhaal achter de 18-jarige Senegalees maakte zijn beslissende doelpunt nog mooier.

Gezien het wedstrijdverloop was de overwinning van de thuisploeg verdiend. Zeker in de eerste helft acteerde KV Mechelen gewoonweg onder zijn niveau. Maar er hing wel een geurtje aan de twee eerste doelpunten van de Buffalo's. Zo bestond er geen uitsluitsel over het contact bij de strafschop en was niet duidelijk of de bal volledig over de lijn was bij de corner die tot de 2-0 leidde.

De thuisploeg had dus wat meeval. Het kreeg echter ook af te rekenen met een flinke tegenvaller. Na een dik kwartier spelen moest Wilfried Kanga immers de strijd staken met een blessure. Een serieuze streep door de rekening van coach Rik De Mil. De Ivoriaanse spits blijft toch de kapstok van zijn aanvalslinie. Bovendien waren de alternatieven beperkt.

LEES OOK: Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Debutant maakt meteen indruk

Uiteindelijk koos De Mil voor een verrassende vervanger. Zo gooide hij debutant Ibrahima Cissé voor de leeuwen. De 18-jarige aanvaller was in het najaar weggeplukt Club Olympique Thiessois uit zijn thuisland. Na een tijdje te hebben gerijpt bij Jong Gent, kreeg hij nu dus zijn kans bij de eerste ploeg van de Buffalo's. En die greep hij meteen.

Ondanks zijn beperkte ervaring hield Cissé zich meer dan goed staande en hield hij de Mechelse defensie meermaals aan de praat. Michal Skoras liet het eerst nog na om goed voorbereidend werk van de debutant te verzilveren. Maar niet veel later deed Cissé de boeken zelf toe. Na een goede individuele actie trapte hij de beslissende 3-1 lekker tegen de touwen.

Getroffen door persoonlijk drama

Tijdens het vieren van dat knappe doelpunt kon Cissé zijn tranen niet langer bedwingen. Achter die emotie schuilde blijkbaar een groot persoonlijk drama. Dat onthulde Tibe De Vlieger, zelf ook auteur van een puike wedstrijd, achteraf voor de camera's van DAZN. "Hij is nog een jonge jongen. Hij heeft onlangs zijn twee ouders verloren. Ik heb dus niets dan respect met hoe hij die tweede helft heeft gespeeld. Heel veel respect en ik denk dat hij een goede gaat worden", aldus De Vlieger.

Cissé moet vaker minuten krijgen ...

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

34
34
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

46
46
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

102
102
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

213
213
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

92
92
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

68
68
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

33
33
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

44
44
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

25
25
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

122
122
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

93
93
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

85
85
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

362
362
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

128
128
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

528
528
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

583
583
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

381
381
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

247
247
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

312
312
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

104
104
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

76
76
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

602
602
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws