Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

door
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op dreef en pakten nu ook, zij het op een diefje, de drie punten mee vanuit Leuven. Het brengt hen naast Racing Genk op de zesde plaats. Coach Felice Mazzu zal ongetwijfeld gefrustreerd achterblijven na een resem gemiste kansen van zijn team.

LEES OOK: Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Grote belangen aan de Leuvense dreef

De spanning was groot aan Den Dreef, waar Oud-Heverlee Leuven het opnam tegen KVC Westerlo in een belangrijk duel in de Jupiler Pro League. Voor de Leuvenaars was het stilaan money time in de strijd om het degradatiemoeras te ontwijken. De ploeg van Felice Mazzu stond dertiende en had punten nodig om niet richting Relegation Play-offs te glijden. Na twee moeilijke verplaatsingen bij Club Brugge KV en RSC Anderlecht, waar OHL een zware nederlaag had geleden, hoopte het voor eigen publiek opnieuw aan te knopen met een overwinning.

Aan de overkant lonkte voor Westerlo de top zes. De Kempenaars wilden zich met een nieuwe driepunter nadrukkelijk mengen in de strijd om de Champions’ Play-offs. Coach Issame Charaï moest het wel stellen zonder de geschorste Nacho Ferri, terwijl ook Nsiala ontbrak na zijn rode kaart van de week voordien. OHL bracht op zijn beurt Siebe Schrijvers opnieuw in de basis en Kyan Vaesen kreeg uitgerekend tegen zijn ex-club een kans van bij de aftrap. Met zoveel belangen op het spel stond er in Leuven een geladen wedstrijd op het programma. 

Kemphanen nemen droomstart

Westerlo begon de wedstrijd tegen Oud-Heverlee Leuven voortvarend en kwam al in de vierde minuut op voorsprong. Bij een hoekschop van Goure week de bal ongelukkig af via Ikwuemesi, waardoor doelman Prévot kansloos was: een vroeg eigen doelpunt leverde de Kemphanen meteen een droomstart op.

OHL reageerde nadien met een kopbal van Pletinckx die naast ging, terwijl ook Neustädter aan de overkant niet binnen het kader mikte. Gaandeweg groeiden de Leuvenaars beter in de wedstrijd. Rond het halfuur hield doelman Jungdal zowel Ikwuemesi als Kyan Vaesen van een doelpunt, terwijl Gil tussendoor nog hoog over mikte. Op slag van rust lieten ook de Kemphanen van zich horen, maar Piedfort kapte zich wel knap vrij in de zestien om vervolgens wild naast te schieten. Ook het slotakkoord was voor OHL, maar een doelpunt leverde dat niet meer op: bij de rust had de ploeg van Felice Mazzu vooral zichzelf in de voet geschoten.

OHL schiet hard in eigen voet

Ook na rust ging de thuisploeg goed van start. Een vroege kans van Pletinckx vloog nipt naast de kooi van Jungdal. OHL bleef nadien met de kansen morsen, mede dankzij een sterke Jungdal. Westerlo loerde steeds meer op de counter, maar speelde die een paar keer heel slecht uit.

Met de rug tegen de muur bleef het team van Mazzu ook in de slotfase de aanval opzoeken. In de zone van de waarheid liep het echter elke keer fout: zo trapte Balikwisha vanuit kansrijke positie een gat in de lucht. Westerlo hield met hangen en wurgen stand en hoopt nog op de Champions' Play-Offs.

Scoreverloop:

0-1 (4') ed Ikwuemesi

Gaat Westerlo echt nog in de Champions' Play-Offs geraken denkt u?

Meest recent

Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

4
4
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

48
48
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

12
12
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

21
21
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

134
134
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

36
36
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

40
40
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

13
13
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

299
299
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

107
107
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

146
146
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

281
281
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

60
60
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

23
23
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

48
48
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

91
91
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

164
164
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

91
91
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

123
123
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

212
212
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

236
236
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

234
234
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

256
256
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

71
71

Meer sportnieuws