Antwerp slikt optater: "Of de rode kaart terecht was?"

door
Antwerp slikt optater:

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' Play-Offs toch echt wel een utopie geworden voor Antwerp FC. Zo raakte de Great Old niet eens voorbij La Louvière, de voorlaatste in het klassement: 0-0.

De Antwerpenaren hebben tot dusver een behoorlijk tegenvallend seizoen achter de rug. Na de heenronde van de reguliere competitie flirtte de Great Old zelfs even met de degradatiezone. Na de trainerswissel leek de ommekeer ingezet. Maar in de voorbije weken volgde opnieuw een heuse dip, waardoor RAFC weer flink terugzakte in het klassement en het ticket voor de bekerfinale uit handen gaf.

De landskampioen van 2023 hoopte dan ook dat de zege van afgelopen weekend tegen STVV een nieuw keerpunt zou vormen na die povere periode. Maar die hoop werd vrijdagavond opnieuw de kop ingedrukt. In een wedstrijd die men in principe moest winnen om de kansen op Play-Off I gaaf te houden, raakte RAFC op verplaatsing niet verder dan een 0-0-gelijkspel tegen La Louvière.

LEES OOK: Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Mathematisch kan het nog

Door deze pijnlijke slipper lijkt het ticket voor Play-Off I toch echt wel gaan vliegen. Toch weigert coach Joseph Oosting de handdoek te werpen zolang er mathematisch nog één en ander mogelijk blijft. "Hier hadden we vandaag gewoon simpelweg moeten winnen als je PO I nog wil halen. Ik zet nog geen kruis over die ambities. We staan nu 4 punten achter en er zijn er nog 6 te winnen, alleen wordt het wel heel lastig nu", klonk het bij Sporza.

Ook de spelers blijven voorlopig nog in de (water)kansen geloven. "We hadden hier graag met drie punten vertrokken, maar moeten nu gewoon vooruitkijken en niet opgeven en er nog in geloven dat Play-Off I nog haalbaar is", stelt uitblinker Taishi Nozawa. "We mikken wel op PO I en dus moeten we gewoon nu alles geven volgende week thuis tegen Standard", aldus Gerard Vandeplas.

Rode kaart Dierckx

Tegen Standard zal Antwerp wel geen beroep kunnen doen op Xander Dierckx. De tiener pakte immers een dubbele gele kaart. "Of de rode kaart terecht was? De eerste gele kaart moet hij misschien niet geven, de tweede is wel terecht, maar het is misschien een gevolg van bepaalde frustraties na wat er gebeurt op het veld", zette Oosting het jonge talent uit de wind.

Antwerp is uitgeteld voor Play-Off I ...

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

51
51
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

125
125
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

77
77
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

142
142
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

293
293
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

124
124
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

306
306
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

109
109
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

168
168
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

153
153
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

241
241
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

612
612
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

148
148
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

262
262
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

221
221
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

104
104
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

296
296
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

352
352
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

256
256
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

267
267

Meer sportnieuws