'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

door
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten af naar het WK. Dat zou voor de trainer wel eens zijn voorlopig laatste grote toernooi als bondscoach kunnen worden. Zo wordt Martinez al gelinkt aan een nieuwe topjob.

Nadat hij zes jaar lang aan het roer had gestaan bij de Rode Duivels, maakte Martinez na het WK in Qatar een einde aan zijn Belgische avontuur. Lang zat hij evenwel niet zonder job. Enkele weken later werd hij immers gepresenteerd als opvolger van Fernando Santos bij de Portugese nationale ploeg.

LEES OOK: 'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Winnaar Nations League

Aanvankelijk kon hij knappe resultaten voorleggen. Portugal won zijn EK-kwalificatiecampagne immers met het maximum van de punten. Maar ook bij België vormden die kwalificaties nooit een probleem voor Martinez. En de eindronde zelf werd uiteindelijk een behoorlijke tegenvaller. Daarna begon de kritiek in Portugal dan ook toe te nemen.

Martinez kreeg onder meer het verwijt dat hij te weinig ruimte maakt voor de veelbelovende nieuwe generatie aan Portugezen. Maar die kritiek werd vorige zomer de kop ingedrukt toen hij het land naar de eindzege in de Nations League leidde. En ook de kwalificatiecampagne voor het WK werd een behoorlijk succes: met 13 op 18 won Portugal zijn poule.

Terugkeer naar Premier League?

De Spaanse trainer mag zich dus opmaken voor zijn derde wereldkampioenschap als bondscoach. Dat zou echter ook zijn voorlopig laatste kunnen worden. De kans bestaat namelijk dat Martinez terugkeert naar het clubvoetbal. Volgens transferwatcher Ben Jacobs doet zijn naam immers de ronde bij Manchester United. Zijn naam zou al intern besproken zijn geweest door het bestuur van de gevallen grootmacht.

United nam begin dit kalenderjaar afscheid van Ruben Amorim als hoofdcoach. Michael Carrick werd vervolgens aangesteld als interim-trainer. Die leverde tot dusver uitstekend werk af. Toch lijkt het vooralsnog steeds de bedoeling dat in het tussenseizoen een nieuwe hoofdcoach volgt. Daarbij zou dus ook de naam van Martinez op het lijstje staan. Of de Spanjaard zelf openstaat voor een terugkeer naar de Premier League, is voorlopig niet bekend.

Martinez kreeg destijds te veel kritiek als Belgisch bondscoach ...

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

45
45
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

87
87
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

42
42
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

56
56
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

70
70
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

157
157
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

50
50
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

31
31
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

626
626
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

420
420
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

217
217
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

403
403
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

231
231
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

159
159
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

236
236
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

208
208
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

816
816
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

133
133
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

137
137
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

329
329
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

143
143
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

400
400
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

545
545
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

464
464

Meer sportnieuws