Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde optimaal van het falen bij de concurrentie en griste de drie punten mee bij een tienkoppig La Louvière. Maken Fred Vanderbiest en co het helemaal af?
LEES OOK: Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière
Droomkans voor MalinwaIn de strijd om PO1 kreeg KV Mechelen deze namiddag andermaal een uitgelezen kans om zich in een heel comfortabele positie te nestelen. Mits winst op het veld van La Louvière, was Malinwa sowieso één van de grote winnaars van dit weekend. Fred Vanderbiest liet niets aan het toeval over en liet de vertrouwde namen opdraven.
De Wolven streden dan weer voor het behoud, stonden voorlaatste maar lieten al heel wat mooie dingen zien dit seizoen. Vooral in eigen huis was La Louvière een quasi onineembare burcht, konden ze opnieuw verrassen vandaag?
On a mission. #raalkvm pic.twitter.com/gr9kKi80wH
— KV Mechelen (@kvmechelen) February 22, 2026
Rode Wolven snijden in eigen vel
KV Mechelen eiste het balbezit op in de openingsfase, een vroege poging van Myron Van Brederode ging hoog over. Aan de overzijde was ook het vizier van Gillot niet goed afgesteld, zijn volley verdween hoog in de tribune. Rond het kwartier moesten de Wolven al met een man minder verder: huurspeler Ashimeru ging op de kuit van Boersma staan en kreeg na een VAR-tussenkomst de rode kaart. Rood-Geel rook nu bloed en had pech dat Van Brederode (die de assist gaf) nipt buitenspel stond bij een doelpunt van Kiki Vanrafelghem.
😬 | Majeed Ashimeru moet al snel gaan douchen. 🟥🚿 #RALKVM pic.twitter.com/tbTilr8Khl
— DAZN België (@DAZN_BENL) February 22, 2026
De bezoekers bleven nadien geduldig aanvallen en kwamen vlak voor rust verdiend op voorsprong. Na een prima opening zette Koudou goed voor en Mrabti toonde zich andermaal een koele killer: 0-1. KV Mechelen bleef nadien gecontroleerd de voorsprong verdedigen, zonder uitvoerig aan te dringen. Halfweg had het een krappe voorsprong te maken, maar mocht het wel nog een helft tegen een man minder voetballen.
Mrabti zet de ploeg na 37 minuten op voorsprong! 🎯#RAALKVM pic.twitter.com/b7XLfaSv7K
— KV Mechelen (@kvmechelen) February 22, 2026
Volwassen Kakkers kennen prachtweekend
De Wolven begonnen vol goede moed aan de tweede helft, maar werden al vroeg met verstomming geslagen. Een driehoeksaanval via Van Brederode en Boersma kwam voor de voet van Kiki Vanrafelghem, deze keer telde zijn doelpunt wel: 0-2. KV Mechelen beperkte zich nadien voornamelijk tot controlevoetbal en speelde de wedstrijd heel volwassen uit. Het pakt zo drie gouden punten mee uit Wallonië.
FT | KV Mechelen springt voorlopig over RSC Anderlecht en zet KRC Genk op 4️⃣ punten! 🔴🟡 #RALKVM
— DAZN België (@DAZN_BENL) February 22, 2026
Halen de Kakkers eindelijk de Champions’ Play-offs? 🤔 pic.twitter.com/nDmCxJ16Xn
Scoreverloop:
0-1 (38') Mrabti, 0-2 (49') Vanrafelghem
Bijzonderheid:
Ashimeru (La Louvière) krijgt een rode kaart (17').
Maarten Coenen