De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

door
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want de Limburgers gaan dan op bezoek bij Dinamo Zagreb voor hun heenwedstrijd in de play-offs van de Europa League.

Genk zette immers knappe resultaten neer in de league phase, maar greep uiteindelijk net naast een rechtstreeks ticket voor de achtste finales. Ze eindigden als negende in de eindafrekening en moesten AS Roma op doelsaldo als achtste laten voorgaan.

LEES OOK: Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

Ander gevoel bij Genk dan voor Nieuwjaar

Die prestaties stonden op dat moment in schril contrast met de wisselvallige resultaten in de competitie. Op dat vlak ziet Head of Football Dimitri de Condé echter een groot verschil met de situatie op dit moment.

"Ik sta hier inderdaad met een ander gevoel dan voor Nieuwjaar", vertelt hij aan Het Belang van Limburg. "Toen gingen we in een Europees duel op zoek naar vertrouwen en probeerden we dat mee te nemen in de competitie. Nu is dat vertrouwen er sowieso, de grinta en het geloof ook. Van de laatste zes wedstrijden wonnen we er vijf en speelden we een keer gelijk."

Geloof in eigen kunnen is terug

Door die uitstekende reeks is Genk tot op één punt van de top zes genaderd. Het staat er dus goed voor en kan ook in Europa nog een knap parcours afleggen. Daarvoor zal het straks wel een goed resultaat moeten neerzetten in Zagreb.

"Het is een moeilijk jaar geweest, maar het geloof in eigen kunnen is helemaal terug. Als we deze klip in Zagreb zouden kunnen nemen, staan we voor een fantastisch duel tegen Roma of Freiburg", weet De Condé. "In de eerste plaats willen we dus niet verliezen in Zagreb, zodat we het hopelijk kunnen afmaken in de terugwedstrijd."

Zal Genk zich plaatsen voor de achtste finales?

Meest recent

‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

13
13
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

28
28
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

42
42
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

26
26
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

74
74
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

79
79
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

82
82
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

126
126
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

93
93
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

106
106
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

42
42
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

400
400
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

179
179
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

122
122
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

266
266
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

380
380
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

306
306
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

103
103
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

512
512
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

100
100
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

319
319
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

264
264
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

102
102
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

246
246
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

526
526

Meer sportnieuws