Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

door
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een nederlaag op te zadelen, na een spannend slot pakte de landskampioen toch nog een punt. Ondanks een prima beurt, doen Euvrard en co wel een heel slechte zaak in de strijd om PO1.

LEES OOK: Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

Rouches hopen stiekem op nieuwe stunt

Standard stond in Luik tegenover leider en landskampioen Union, dat Valentijn vierde op Sclessin met het comfort van een stevige leidersplaats. De Brusselaars konden bij winst nog wat comfortabeler in hun zetel gaan zitten, maar wisten dat Standard zich niet zomaar liet ringeloren in de strijd om Play Off I. De Rouches hadden bovendien vertrouwen geput uit de recente thuiszege tegen Anderlecht en zagen bij een driepunter opnieuw aansluiting met de top 6.

Bij Union wijzigde David Hubert slechts één pion na de bekerzege tegen Charleroi. Guilherme kreeg rust en werd vervangen door Patris, terwijl Chambaere opnieuw het doel verdedigde bij afwezigheid van Scherpen. Verder bleef het elftal intact met onder meer Burgess en Mac Allister achterin en Promise in de spits. Standard moest het stellen zonder Teddy Teuma, die niet fit genoeg raakte tegen zijn ex-ploeg. Na de nederlaag tegen Club Brugge greep Euvrard in en verschenen onder meer Hautekiet, Karamoko, Ilaimaharitra en Mohr aan de aftrap.

Union ziet kwelduivel in ex-speler

Union opende snedig met onmiddellijk een kans voor David, de spits kopte van dichtbij naast. Even later trof Fuseini wel raak, een voorafgaande fout van David op Hautekiet werd echter terecht bestraft. De landskampioen bleef ook nadien zijn wil opleggen aan de Rouches, in de zone van de waarheid was het voorlopig net niet scherp genoeg voor de manschappen van Hubert.

Op het kwartier was het plots raak aan de overzijde. Een snelle tegenaanval kwam via Fossey bij Ayensa en met een lage schuiver zadelde hij zijn ex-club meteen met problemen op: 1-0. De thuisploeg rook bloed en kwam even later dicht bij de 2-0 na balverlies van Fuseini, maar Karamoko liet een uitgelezen kans onbenut door over doel te trappen. Union bleef ondertussen rustig en loerde op zijn moment, waarbij Patris de gelijkmaker op het hoofd kreeg na een afgeweken voorzet, maar Pirard met een knappe redding zijn ploeg recht hield. Halfweg leek Standard op weg naar een stunt.

Invaller flitst opnieuw

Union begon fel aan de tweede helft en kwam meteen dichtbij de gelijkmaker: El Hadj knalde schitterend, maar zijn poging spatte uiteen op de lat. Aan de overkant omspeelde Ayensa Chambaere, maar de spits van Standard kon net niet zijn tweede van de avond scoren.

De frustraties bij de landskampioen liepen steeds hoger op en de wedstrijd werd nadien regelmatig onderbroken door opstootjes, waardoor het tempo en de flow van de match soms verloren gingen. Op een kwartier kwam Union uit het niets toch aan de gelijkmaker. Invaller Guilherme pakte uit met een goede actie en schoot vervolgens laag via de paal de 1-1 in doel. Het slot leverde nog veel strijd, maar geen doelpunt meer op. Zo werd het een billijk gelijkspel op Sclessin.

Scoreverloop:

1-0 (15') Ayensa, 1-1 (76') Guilherme

Hoe schat u het werk van Euvrard tot nu toe in bij Standard?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

15
15
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

84
84
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

15
15
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

12
12
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

32
32
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

65
65
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

44
44
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

37
37
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

155
155
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

104
104
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

674
674
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

70
70
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws