Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

door
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met succes verdedigd. In eigen huis had de titelverdediger nochtans zijn handen vol met La Louvière, dat al vroeg op voorsprong kwam. Maar uiteindelijk haalden de Brusselaars het toch met 2-1.

De Unionisten hadden een week eerder nog het prestigeduel tegen Club Brugge gewonnen. In principe mocht de thuismatch tegen één van de promovendi dan ook geen groot probleem worden voor de regerende landskampioen. Maar dat bleek allerminst het geval.

La Louvière heeft het dit seizoen al menig topclub lastig gemaakt en deed ook Union tot het uiterste gaan. Daarbij werden de Henegouwers wel geholpen door een vroege voorsprong. Smith werkte een voorzet slecht weg, waardoor hij Afriyie de 0-1 aanbood. Die nam het geschenk gretig in ontvangst.

LEES OOK: Antwerp slikt optater: "Of de rode kaart terecht was?"

Uitzonderlijke tegengoal

Het was nog maar de derde tegengoal die Union dit seizoen slikte in het Dudenpark. En dus moest de kampioen voor een keertje zelf vol ten aanval trekken. Aanvankelijk lukte dat niet echt goed. Er zaten veel slordigheden in het spel, maar de ploeg van coach Hubert vertoonde voor rust ook een gebrek aan inspiratie.

Wanneer het dan toch tot een kans(je) kwam, stond La Louvière-doelman Peano telkens pal. Maar vlak voor rust ging het licht even uit bij het sluitstuk. Schoofs waagde zijn kans aan de rand van de zestien. Peano verkeek zich op die doelpoging en zo kwamen de Unionisten met heel wat meeval langszij.

Smith zet foutje recht

Na de pauze volgde meteen opschudding. Zo mocht Peano van geluk spreken dat een tweede foutje niet werd afgestrafd. Vervolgens werd een doelpunt van David terecht afgekeurd voor buitenspel. El Hadj, Mac Allister, David, Smith, ... allen waagden ze daarna hun kans. Telkens zonder succes.

Verrassend puntenverlies leek dus in de maak. Toch trok Union de match alsnog naar zich toe. Smith zette zijn fout bij de openingsgoal op fraaie wijze recht. Na een inworp pakte hij uit met een technisch volmaakte controle en volgde ook een goede afwerking. Daarmee legde hij meteen de 2-1-eindstand vast.

Union is momenteel de grootste titelfavoriet ...

Meest recent

Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

24
24
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

30
30
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

17
17
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

24
24
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

14
14
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

77
77
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

64
64
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

40
40
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

80
80
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

308
308
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

121
121
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

486
486
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

529
529
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

80
80
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

358
358
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

232
232
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

297
297
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

99
99
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

70
70
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

575
575
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87
Commotie in AA Gent - KV Mechelen: "Spookpenalty!"

Zondagnamiddag stond een cruciaal duel op het programma in de strijd om de Champions' Play-Offs. Zo ...

191
191
Coosemans looft Club-speler: "Sprak met Hans en Simon ..."

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een hoopgevend resultaat geboekt. De Brusselaars gingen namelijk ...

328
328
"De Gouden Schoen 2026" - Grote uitblinker in Club-Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten verdeeld in hun onderlinge duel. Een ...

321
321
Genkse wonde blootgelegd: "Stond soms op een eiland"

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

134
134

Meer sportnieuws