'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

710
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. RSCA kijkt naar een droomprofiel om hem op te volgen, maar die gedroomde keuze loopt helemaal verkeerd.

LEES OOK: Derde keer, goede keer voor Anderlecht? “Ik weigerde al twee keer”

Machtslijnen verschuiven: Renard staat plots alleen

De crisis bij paars-wit heeft de voorbije dagen een nieuwe versnelling hoger geschakeld. Na het ontslag van Besnik Hasi is het vizier razendsnel verschoven naar een niveau hoger – en dan kom je automatisch uit bij Renard. Die kwam binnen onder de vleugels van Wouter Vandenhaute, maar staat nu steeds meer alleen. Niet alleen bij de achterban, ook in de bestuurskamer lijkt zijn draagvlak weg te smelten.

Volgens La Dernière Heure neemt de invloed van Renard intern af en was het niet hij die finaal de knoop doorhakte om Hasi te laten gaan. Het is een belangrijk detail, omdat het veel zegt over hoe de machtslijnen vandaag lopen in het Astridpark. Dat machtsspel wordt extra scherp door de reorganisatie van het voorbije jaar. Na het vertrek van Vandenhaute als voorzitter en de nieuwe structuur met een CEO die de dagelijkse leiding in handen krijgt, is de hiërarchie opnieuw herschikt.

De kritiek vanuit de media is intussen niet meer subtiel. Marc Degryse verwoordde het in zijn analyse voor Het Laatste Nieuws bijzonder duidelijk: wie Hasi naar huis stuurt, kan moeilijk doen alsof Renard buiten schot staat. Ook Peter Vandenbempt voorspelde dat Renard na het ontslag van de coach “veel meer in de wind” zal komen te staan, precies omdat hij de man is die de coach aanstelde — en dus mee beoordeeld wordt op wat die coach gebracht heeft (of niet gebracht heeft).

Strekking binnen RSCA was graag voor Frutos gegaan

In die sfeer is het geen toeval dat Sacha Tavolieri het verhaal de wereld instuurde dat de dagen van Renard geteld zijn en dat er volgende week een (buitengewone) raad van bestuur zou plaatsvinden waar het dossier formeel besproken en mogelijk bekrachtigd wordt. Het signaal dat tegelijk rondgaat — “de zoektocht naar een opvolger is al begonnen” — is precies wat zulke geruchten gevaarlijk maakt.

En dan is er de naam die in crisistijden altijd snel boven drijft: Nicolas Frutos. Bij Anderlecht is dat automatisch een combinatie van nostalgie en geloofwaardigheid: ex-speler, clubgevoel, en ondertussen ook een profiel dat ervaring opbouwde buiten het Lotto Park. In de HLN Voetbalpodcast zei Niels Poissonier in september dat Vandenhaute Renard had aangesteld, terwijl een andere strekking binnen de club graag voor Nicolás Frutos was gegaan.”

Alleen: net nu Anderlecht hem logisch zou kunnen vinden, lijkt Charleroi het concreetst. Meerdere bronnen melden dat Frutos zijn rol bij RAAL La Louvière zou verlaten om richting Mambourg te gaan.

Voor Anderlecht is dat een dubbele frustratie: de “droomkandidaat” die ze in je achterhoofd hebben, dreigt net op het moment van de waarheid door de vingers te glippen.

Het ‘Frutos-model’ werkt bij RAAL

Bij RAAL La Louvière tekende Frutos als voetbal­directeur voor één doorlopende lijn van jeugd tot A-ploeg én vrouwen, met heldere rolverdeling: hij faciliteert, stuurt op structuur en inhoud, maar houdt zijn handen van de bevoegdheden van de coach. En zijn werk toont rendement dat je kan zien: twee promoties in twee seizoenen, een nieuwe Easi Arena (8.050 plaatsen) die in juni openging, en meteen een stuntzege tegen Club Brugge. Dat alles binnen een strak budget, met rekrutering die past in een identiteitskader in plaats van de emotie van het weekend.

In die zin is is Frutos meer dan een logische optie wanneer Anderlecht eindelijk zou kiezen voor één samenhangende visie: een TD die processen, doorstroom en opleidingslijn borgt, die de markt en het budget aanstuurt, en een coach die de autonomie krijgt die in het model is voorzien. Laat dat nu net het kader zijn waarin Frutos floreert.

Alleen: die piste lijkt dicht. Alles wijst erop dat Frutos zijn project bij de RAAL achterlaat en binnen enkele weken vertrekt naar Sporting Charleroi, waar Mehdi Bayat een nieuwe sportieve structuur wil optrekken. Voor Anderlecht is dat pijnlijk simpel: de ‘droomkandidaat’ die in crisismomenten vanzelf op tafel belandt, glipt net nu door de vingers. En dus moeten paars-wit én het bestuur vooral naar één conclusie: Frutos wordt het niet in het Lotto Park — omdat Charleroi hem al beet heeft.

Wat moet Anderlecht doen nu Frutos naar Charleroi trekt?

Meest recent

Enorme woede bij Standard: "Gewoonweg schandalig"

In een publiekloos Sclessin verloor Standard zondagmiddag met 0-1 van Sporting Charleroi, waardoor ...

5
5
"Helemaal uitgerangeerd" - Anderlecht-exit na 66 duels

RSC Anderlecht won zaterdag op het veld van Cercle Brugge, maar speelde er een belabberde partij. ...

75
75
München kookt: Duitsland gaat volledig los op Kompany

Bayern München heeft zaterdag in Augsburg alweer punten laten liggen, de tweede keer in vijf ...

210
210
KRC Genk leeft weer: nieuw succesrecept gevonden?

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind augustus nog eens een wedstrijd kunnen winnen. De ...

87
87
Debuut Alderweireld op 'Match of the Day': Engelse kijker velt verdict

Sinds hij zijn voetbalschoenen aan de haak hing, stortte Toby Alderweireld zich op verschillende ...

118
118
Club gehavend naar Milaan: de vier alternatieven voor Forbs

Club Brugge staat dinsdag voor een enorme uitdaging in de Champions League en gaat dan op bezoek bij ...

119
119
Union onherkenbaar zwak: kranten pakken dissonant hard aan

Union SG is tegenvallend aan het twee luik van het seizoen begonnen. De Brusselaars mochten zondag ...

73
73
Westerlo droomt van Europa: spelers schatten kansen in

Het kan soms verkeren in een voetbalseizoen, zo ervaren ze ook bij Westerlo. Met een nul op negen ...

29
29
Wordt Compper de volgende coach die vliegt in JPL?

Antwerp blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Het ging zondag met 5-1 onderuit in ...

167
167
STVV-coach trekt aan alarmbel: "Er moet iets veranderen"

Donderdag maakt STVV tegen het Georgische Iberia zijn debuut in de league phase van de Conference ...

79
79
Westerlo haalt uit, maar Charaï was hierover niet tevreden

Westerlo kende een moeilijk seizoensbegin met een nul op negen, maar is sindsdien helemaal onder ...

14
14
Vanderbiest komt geweldige onthulling over 'vete' met Raman

'Eindelijk', zal het overheersende gevoel zijn bij KV Mechelen. Op de achtste speeldag pakte het ...

59
59
'AC Milan haalt opvolger Modric in JPL'

Bij AC Milan kunnen ze dit seizoen nog steeds genieten van Luka Modric. De Kroatische middenvelder ...

88
88
Compper briest na rode kaart: "Ik ben nog steeds boos"

Antwerp had gehoopt om zich te herpakken nadat het zijn vier laatste wedstrijden voor de ...

117
117
'Club bidt voor Forbs: plan-B ligt op tafel'

Club Brugge heeft dit weekend geen steek laten vallen in de Jupiler Pro League en ging vlotjes met ...

165
165
KV Mechelen pakt na spektakelstuk eindelijk eerste zege

Een collectieve zucht van opluchting in het AFAS Stadion. KV Mechelen heeft op de achtste speeldag ...

74
74
Hubert zeer scherp voor Union: "Dat kan niet!"

Union SG speelde 1-1 tegen OH Leuven en dat was al bij al logisch op basis van de twee helften. De ...

65
65
Westerlo feest en duwt Antwerp in stevige sportieve crisis

Om 18u30 ontving KVC Westerlo Royal Antwerp FC. De bezoekers moesten na een slechte reeks punten ...

118
118
'Eerste winterknaller Club Brugge: ‘beest’ van 6M'

Club Brugge kijkt nu al vooruit naar de wintermercato. Blauw-zwart heeft een Spaanse flankaanvaller ...

471
471
Stunt van formaat: Seedorf trainer bij buitenlandse topclub

Zeer verrassend nieuws in de voetbalwereld. Clarence Seedorf heeft een nieuwe club gevonden als ...

42
42
Beresterke Doku speelt Liverpool compleet aan flarden

Manchester City en Liverpool gaven elkaar om 17u30 partij. Het werd een zeer beladen dueln met ...

210
210
Standard pakt 0 op 9: Euvrard laat frustraties vrije loop

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

86
86
De Meyer spreekt klare taal: “Of ik de druk op mijn positie voel?”

STVV speelt een belangrijk duel tegen KV Mechelen. De Truienaars willen na een 0 op 6 weer aanknopen ...

38
38
Droomdebuut voor Ferrera bij Patro: derby ontspoort in slot

Patro Eisden en Jong Genk maakten er een bijzonder geladen Limburgse derby van. Met Radja Nainggolan ...

369
369
Evenepoel steelt show bij Serie A-topper; baalmiddag Sels

In de Engelse Premier League heeft Nottingham Forrest andermaal puntenverlies geleden. Matz Sels en ...

67
67

Meer sportnieuws