Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

door
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde landen kunnen wel nog zaken gedaan worden. Iets waar KRC Genk van lijkt te profiteren. Zo staan de Limburgers op punt om stevig te cashen op Hyeon-gyu Oh.

De Zuid-Koreaanse spits, die voor zo'n 2.7 miljoen euro bij Celtic FC werd weggehaald, stond eind augustus al dicht bij een vertrek. Hoewel hij in het voorbije seizoen louter doublure was van Tolu Arokodare, toonde VfB Stuttgart zich tot ieders verbazing bereid om een slordige 27 miljoen euro voor Oh neer te leggen.

Maar op het laatste nippertje klapte die transfer alsnog in mekaar. Stuttgart beweerde namelijk dat een probleem was opgedoken bij de medisch en fysieke proeven en liet het dossier alsnog varen. Bij Genk vermoedde men echter dat de Duitsers op slinkse wijze de stekker uit deal wouden trekken.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Besiktas legt miljoenen neer

In ieder geval bleef Oh op post in de Cegeka Arena. Door het vertrek van Arokodare werd de Zuid-Koreaan aanvankelijk ook uitgespeeld als eerste spits. Dat werd evenwel geen groot succes. De voorbije weken werd hij in de pikorde zelfs voorbij gestoken door jonkies Robin Mirisola en Aaron Bibout.

Nu is echter een gepaste oplossing in de maak. Zo heeft Genk een akkoord gevonden met Besiktas JK, dat nog tot 6 februari transfers kan doen. De transfersom kan oplopen tot 15 miljoen euro. Aangevuld met nog eens 10% op de latere doorverkoopsom. Inmiddels is Oh in Istanbul geland om de overgang te beklinken.

Gigantisch bedrag voor middelmatige speler

Genk verdient dus meer dan vijf keer dan wat het aanvankelijk investeerde. Terwijl de marktwaarde van Oh rond zo'n 7 miljoen euro wordt geschat en hij allesbehalve bezig is aan een indrukwekkend seizoen. Bij de transfer worden dan ook grote vraagtekens geplaatst. "Hij moet wel een heel goede zaakwaarnemer hebben (toch tenminste een goede verkoper), want het is niet men zijn prestaties dat hij de aandacht van scouts heeft getrokken", stelt Jean-Marc Gheraille van La Dernière Heure.

Zijn prestaties op het veld kunnen zo'n hoge transfersom dan ook niet rechtvaardigen. "We kunnen niet zeggen dat hij ontploft is in de Jupiler Pro League. Vorig seizoen werd hij buitenspel gezet door Arokodare. Eenmaal verlost van de grote Nigeriaan, kunnen we niet bepaald stellen dat Oh de wereld heeft veroverd. Bij een tegenvallend Genk waren zijn cijfers niet echt indrukwekkend."

15 Miljoen voor Oh ...

Meest recent

Rigaux haalt gram: nieuw succesrecept bij Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

10
10
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

44
44
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

29
29
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

40
40
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

40
40
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

219
219
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

54
54
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

37
37
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

205
205
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

70
70
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

49
49
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

146
146
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

68
68
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

201
201
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

530
530
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

126
126
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

95
95
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

437
437
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

120
120
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

164
164
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

479
479
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

246
246
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

238
238
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

288
288

Meer sportnieuws