Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

506 stemmen
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht staan onder grote druk voor hun onderlinge duel. Met name dan RSCA-coach Besnik Hasi, die wellicht zal sleutelen aan zijn basiself.

Paars-Wit bleef afgelopen weekend in eigen huis steken op een pijnlijke 0-0 tegen hekkensluiter FCV Dender na onder meer een ronduit dramatische eerste helft. Hierdoor bleef het achter met 5 op 18 in de competitie. Logisch dus dat de stoel van Hasi al serieus begon te wankelen.

LEES OOK: Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Ontslag dreigt bij verlies

Uiteindelijk besloot het bestuur om voorlopig toch het vertrouwen te houden in de hoofdcoach. Maar zijn krediet is inmiddels tot het minimum herleidt. Loopt het zondag weer fout voor de gevallen recordkampioen, is de kans groot dat de trainer daags nadien op straat gezet zal worden.

Het wordt dan ook reikhalzend uitkijken naar hoe Hasi de match zal aanpakken en hoe hij zijn basiself zal schikken. Enkele dagen later volgt immers alweer een levensbelangrijke bekermatch tegen Antwerp FC. Maar gezien de belangen die nu al op het spel staan, zal hij naar alle waarschijnlijkheid niet te veel roteren. 

Nieuwkomer meteen in basis?

Bij La Dernière Heure verwacht men wel dat Moussa Diarra meteen in de basis start. De kersverse aanwinst is nog maar enkele dagen bij RSCA. Maar gezien de blessure van Ludwig Augustinsson en de bedroevende vorm van Moussa Ndiaye, zou hij dus meteen in de basiself kunnen starten. Een andere optie is om Ilay Camara, pas terug na blessure, tegen zijn ex-club op links te zetten.

Voorts lijkt Hasi het risico te nemen met Nathan De Cat, ondanks diens recente problemen aan de knie. Anders is Enric Llansana zijn logische vervanger. Voorin houdt de coach ondanks het zwakke spel tegen Dender allicht vast aan hetzelfde viertal. Met Danylo Sikan als diepste man dus en Mihajlo Cvetkovic als joker op de bank.

De mogelijke basiself:

Coosemans; Sardella, Hey, Kana, Diarra; De Cat, Saliba; Bertaccini, Hazard, Angulo; Sikan

Bij een nederlaag in Luik, moet Hasi vliegen ...

Meest recent

'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

81
81
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

67
67
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

25
25
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

105
105
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

132
132
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

86
86
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

83
83
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

57
57
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

152
152
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

489
489
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

425
425
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

336
336
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

294
294
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

78
78
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

212
212
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

78
78
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

80
80
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

134
134
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

79
79
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

138
138
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

99
99
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

322
322
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

90
90
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

52
52
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

134
134

Meer sportnieuws