Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

door
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een cruciale zege, tot Pieter Gerkens in de slotminuut nog voor een begrafenisstemming zorgde in de Cegeka Arena.

LEES OOK: Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Trip naar Utrecht zorgt voor hernieuwd vertrouwen

Racing Genk hoopte eindelijk een einde te maken aan een lange droogte in de competitie. Het was al van 30 november geleden dat de Limburgers nog eens drie punten hadden gepakt, maar de Europese zege tegen Utrecht had opnieuw vertrouwen gebracht. In eigen huis wilde Genk die positieve prikkel doortrekken en bewijzen dat de ommekeer ook in de competitie ingezet was, al bleef de thuisreputatie dit seizoen wankel. 

Daartegenover stond een Cercle Brugge dat zich de voorbije weken stevig had herpakt. De Vereniging pakte 7 op 9 en klom voorzichtig uit de diepste degradatiezorgen, al bleef de situatie precair. Cercle had in de heenronde al aangetoond Genk pijn te kunnen doen en wilde die lijn doortrekken, ook al was winnen in de Cegeka Arena al jaren een moeilijke opdracht.

Vroeg doelpunt zorgt voor ademruimte

De openingsfase verliep evenwichtig, met Cercle dat niet onaardig begon en Genk dat stilaan onder stoom kwam. De thuisploeg dreigde voor het eerst via Sor en El Ouahdi, terwijl Ito met een gekruist schot net naast mikte na een snelle aanval. Racing Genk nam steeds meer initiatief en zocht via snelle combinaties en individuele acties naar een opening in de Brugse defensie. Die opening kwam er na een sterke individuele actie van Sor, die zich in de zestien werkte en de bal knap buiten bereik van Warleson plaatste: 1-0.

Na de openingstreffer hield Genk de wedstrijd onder controle, terwijl Cercle moeite had om meteen te reageren. De bezoekers probeerden wel dreiging te creëren via afstandsschoten en stilstaande fases, maar grote kansen bleven uit. Een gelijkmaker leek er even te komen, maar het doelpunt van Adewumi werd afgekeurd wegens buitenspel, waardoor het team van Hayen met een nipte voorsprong de rust in kon.

Vereniging mist lange tijd daadkracht, knotsgek slot

Na rust voerde Racing Genk de druk nog op. Na een slalom van El Ouahdi stond de paal in de weg, Warleson pakte dan weer fenomenaal bij een poging van Bibout. De 2-0 bleef voorlopig uit en zo rook de Vereniging nadien steeds meer zijn kans, al bleven uitgespeelde kansen uit.

Op twintig minuten van het einde kwam Utkus dicht bij de gelijkmaker, zijn kopbal verdween net naast de verkeerde kant van de paal. Cercle leek naast punt(en) te grijpen, tot de laatste minuut van de blessuretijd. Een doorgekopte bal kwam voor de voet van Gerkens en met een fenomenale volley maakte hij nog gelijk: 1-1. Euforie bij Cercle en de grootst mogelijke teleurstelling bij Nicky Hayen en zijn manschappen.

Scoreverloop:

1-0 (17') Sor, 1-1 (90+3') Gerkens

Denkt u dat Hayen gaat slagen bij Racing Genk?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

213
213
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

68
68
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

54
54
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

293
293
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

63
63
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

202
202
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

235
235
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

455
455
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

121
121
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

22
22
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

157
157
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

490
490
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

48
48
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

105
105
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

124
124
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1266
1266
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

81
81
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

55
55
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

183
183
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

347
347
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

67
67
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

274
274
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

285
285

Meer sportnieuws