De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee competitienederlagen, maar pakte donderdagavond eindelijk zijn eerste zege. Op het veld van FC Utrecht haalde Genk het met 0-2.
Dat was een belangrijke zege, want die zorgde ervoor dat de Limburgers op één speeldag van het einde van de league phase al zeker zijn dat ze straks minstens nog in de play-offs van de Europa League aan de slag mogen.
LEES OOK: Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself
Hayen ziet Genk stappen zettenVoor Hayen was dat ook een opluchting. "Ik werd hier warm ontvangen en dan wil je ook iets teruggeven aan de club. Dat door keihard te werken én resultaten te boeken", reageerde hij bij Sporza. "Mijn start was niet de gehoopte, maar we maken wel een positieve evolutie door."
Na nederlagen tegen Club Brugge en Zulte Waregem zag de coach wel positieve punten in Nederland. "Je ziet wel dat we stappen gezet hebben. Zeker het eerste kwartier: daarin verdedigen we écht goed. Alleen in balbezit gaat het meer moeten zijn. Maar de spelers zijn mee in het verhaal. Dat is positief."
Achtste finales zijn doel
Genk hoopt de positieve lijn nu door te kunnen trekken. Zondag wacht in de competitie Cercle Brugge, waarna volgende week op de slotspeeldag van de Europa League Genk met winst tegen Malmö zelfs nog de top acht kan binnendringen. Dan mag het ook meteen naar de achtste finales.
"Zeker weten", bevestigt Hayen dat dat laatste een doel is. "Deze overwinning moeten we meenemen naar zondag en volgende week. We moeten blijven doorgroeien. Werkpuntjes zullen er een heel seizoen zijn. Maar we zetten een stap in de juiste richting vandaag."
Jannick Lanckriet