‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

door
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, maar Blauw-Zwart neemt een brutale beslissing die alles op scherp zet. En dan moeten de grote namen nog echt beginnen bewegen.

LEES OOK: UCL: Atlético geplaatst, Club vloekt na goal in 94ste minuut

Club Brugge trekt streep: “nee” op Galatasaray

Raphael Onyedika (24) stond deze week opnieuw op het trainingsveld bij Club Brugge, maar zijn hoofd zit duidelijk niet alleen in Westkapelle. Hij wil weg. Galatasaray kwam al met een bod, Club heeft dat gewoon geweigerd… en nu duikt Eintracht Frankfurt weer op als nieuwe spelbreker. Dit dossier begint te koken.

Want dit is zo’n transfer waar iedereen zijn eigen versie van de waarheid heeft. Binnen Club Brugge zien ze hem niet als probleemgeval, maar als één van de laatste pionnen die je in januari wil laten vertrekken. Daarom ook die harde “nee” op Galatasaray.

Niet omdat Club Brugge hem wil pesten, wél omdat ze hem cruciaal vinden én omdat ze weten hoe dat spel werkt: Turkse topclubs pushen graag, maar Blauw-Zwart wil cash en zekerheid, geen vaag afbetalingsplan. Het Laatste Nieuws schreef het scherp: Galatasaray dringt aan, maar Club wil niet meewerken.

Onyedika heeft nog achttien maanden contract en voor hem betekent het: nu doorduwen of straks dreigen met een gratis vertrek. Voor Club betekent het: ofwel overtuigen ze hem om te blijven met een verbeterd contract, ofwel moeten ze de timing perfect kiezen om niet te veel onderhandelingsmacht te verliezen. Het Nieuwsblad schetste het deze week ook zo: hij aast al langer op een nieuw avontuur, en Club zal stevig op hem moeten inpraten.

Osimhen gooit olie op het vuur… en Frankfurt duikt op

Galatasaray speelt het het niet meer stil. Sterspeler Victor Osimhen gooit het publiek open en maakte campagne om zijn landgenoot naar Istanbul te halen. “Ik doe mijn best om Onyedika te overtuigen. Ik zou het geweldig vinden als ze naar een van de grootste clubs ter wereld komen en samen met ons spelen.”

Maar terwijl Turkije roept, schuift Duitsland aan in het debat. Volgens Het Nieuwsblad meldde ook Eintracht Frankfurt zich opnieuw. Niet eens met een officieel bod (nog niet), wél met een belangrijk signaal dat ze weer interesse tonen in de Nigeriaanse sterkhouder van Club Brugge.

En Frankfurt is precies het soort club waar Club liever zaken mee doet dan pakweg Galatasaray. Sportief is het verleidelijk: een grote naam met een groot stadion. Maar in Brugge leeft nog altijd dat wantrouwen tegenover Turkse onderhandelingen en betalingstermijnen. De Bundesliga heeft een betrouwbare structuur en is sportief geloofwaardig.

Bovendien: Frankfurt probeerde hem vorige zomer al te overtuigen, maar was te laat in de mercato. Dat verhaal krijgt nu een tweede hoofdstuk. En alsof dat nog niet genoeg is, blijft ook Engeland mee kijken. Het Nieuwsblad noemt Aston Villa als club die het dossier van dichtbij opvolgt. Dat past ook in hun situatie, want Villa zoekt versterking door blessures en druk op de kern.

Onyedika kiest zélf Galatasaray

Onyedika staat op 20 miljoen euro marktwaarde, maar Club weet ook dat ze hem ooit kochten voor een recordbedrag rond 10 miljoen bij Midtjylland. Verkopen ze hem te goedkoop, dan verliest Blauw-Zwart marge én prestige. En alsof dat nog niet genoeg is: er wordt ook gesproken over een doorverkooppercentage voor Midtjylland op de meerwaarde.

Met andere woorden: hoe hoger Club Brugge verkoopt, hoe logischer het wordt om hem effectief te laten gaan. En hoe minder Club zin heeft om een korting te geven aan Galatasaray. Anderzijds draagt Galatasaray de voorkeur weg van Onyedika zélf.

Dit gaat niet enkel over of Onyedika wil blijven, maar over welke competitie het gaat, welke timing, welke prijs en welke garanties de kopende club kan bieden. En Club speelt tegelijk ook zijn eigen schaakspel met een princiepsakkoord met Félix Maréchal als wintertransfer. Dit is een machtsspel met drie kampen.

Wat moet Club Brugge doen met Onyedika?

Meest recent

De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

0
0
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

87
87
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

85
85
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

228
228
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

288
288
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

409
409
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

261
261
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

195
195
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

242
242
Diego Costa hangt vuile was Conte buiten: “Géén seks”

Antonio Conte wordt gezien als een topcoach en hij heeft al bij een resem topclubs gewerkt. De ...

61
61
KAA Gent pakt uit met topdeal: “Een ruwe diamant”

KAA Gent heeft de komst van Moctar Diop bekendgemaakt. De aanvaller komt van het Noorse Lillestrom ...

210
210
Club-fans nog steeds vast in Kazachstan na arrestatie

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Daarmee deed Blauw-Zwart een goede zaak in de ...

116
116
Renard bevestigt volgende vertrekker bij Anderlecht

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. De teller staat momenteel op vijf deals ...

261
261
'Club wrijft zich in handen: toptarget drukt transfer door'

Club Brugge wist deze winter tot dusver nog geen nieuwe aanwinsten te presenteren, ondanks dat het ...

475
475
'AA Gent hakt knoop door over miljoenendeal'

AA Gent heeft er al een drukke wintermercato opzitten. Het stelde vrijdagochtend nog zijn tweede ...

309
309
'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

273
273
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

238
238
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

342
342
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

323
323
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

130
130
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

384
384
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

94
94
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

331
331
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

129
129

Meer sportnieuws