In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van Kairat Almaty. Daarbij wist ook Romeo Vermant een doelpuntje mee te pikken. De spits zette zo zijn kandidatuur voor een WK-selectie nog eens extra in de verf.
Vermant heeft een bijzonder mooi jaar achter de rug. Eind vorig seizoen volgde immers zijn grote doorbraak bij Club. Zo besliste hij de bekerfinale met twee doelpunten en was hij ook in de Play-Offs goed voor enkele belangrijke goals. Vervolgens verlengde hij zijn contract, maar kende hij mede door blessureleed wel een bepaalde terugval.
LEES OOK: Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge
Rode Duivel RomeoDesondanks bleef Vermant telkens wel goed voor belangrijke doelpunten, zoals tijdens de Europese voorrondes. En sinds de trainerswissel gaat het helemaal terug voor de wind. Onder Ivan Leko is hij de concurrentiestrijd met Nicolo Tresoldi aan het winnen en vindt hij weer vlot de weg naar doel, zoals dinsdagavond dus opnieuw.
Zijn prestaties leverden Vermant inmiddels ook zijn grote debuut bij de nationale ploeg op. En als hij zijn goede vorm de komende weken en maanden kan bevestigen, wordt de spits een volwaardige kandidaat voor een plekje in de WK-selectie. Zijn scorend vermogen kan in ieder geval een belangrijk wapen zijn op zo'n toernooi.
Mee naar WK?
Analist Frank Boeckx stelt dan ook dat Vermant een plaatsje in de WK-kern zou verdienen. "Hij kan bij de Duivels nuttig zijn als tweede spits wanneer ze een doelpunt nodig hebben. Niet als doublure van Lukaku, want hij is een ander type dat met de rug naar doel speelt. Maar als er aanvoer is van de flanken, is Romeo bruikbaar als tweede spits", klinkt het bij VTM 2.
Wel benadrukt de ex-doelman dat er nog vergelijkbare types rondlopen. "Zijn timing in de box is fenomenaal. Romeo weet hoe en wanneer hij moet bewegen, dat is zijn grote sterkte", aldus Boeckx. "Michy Batshuayi is hetzelfde type, met name een spits met een neus voor goals. Eén van de twee zou ik meenemen."
Kobe K