Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

2319 stemmen
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties bij de vicekampioen liepen dan ook hoog op. Zo ook bij Hans Vanaken, die zowaar op de vingers werd getikt door scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot.

Daags voor de afreis naar Kazachstan voor het cruciale Champions League-duel tegen Kairat Almaty, hervatte Club zijn campagne in de eigen competitie met een dure slipper. Zo verloor de vicekampioen op eigen veld van promovendus La Louvière. Hierdoor kon leider Union SG drie extra punten uitlopen in het klassement.

Een flinke opdoffer dus voor de West-Vlamingen en dat slechts enkele dagen nadat het al een serieus mokerslag had moeten incasseren. Zo sneuvelde Club als titelverdediger in de Croky Cup op het veld van Sporting Charleroi. En die nederlaag met zware gevolgen zorgde al voor heel wat frustraties bij Blauw-Zwart.

LEES OOK: Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Ook Vanaken gaat boekje te buiten

Voorzitter Bart Verhaeghe trok bijvoorbeeld al vroegtijdig huiswaarts op Mambourg, terwijl Shandre Campbell rood pakte omdat hij zich revancheerde na een overtreding. Bij die bewuste fase kwam Christos Tzolis overigens goed weg. Hij had namelijk een rode kaart moeten krijgen na een reactie tegen de scheidsrechter. Maar in zijn wekelijkse terugblik merkte scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot nog een fout op bij die fase.

Volgens hem had Vanaken immers een gele kaart moeten krijgen voor zijn klaagzang aan het adres van de ref. Als aanvoerder heeft hij nochtans het recht om de conversatie aan te gaan met de ref. "Er is de 'Captain Cooperation' van de UEFA. De bedoeling daarvan is dat scheidsrechter en aanvoerder een gesprek mogen houden om uitleg te krijgen/geven over bepaalde beslissingen. Maar dan wel op een respectvolle manier."

Liever twéé rode kaarten en een gele

Aan dat laatste criterium voldeed Vanaken volgens Lardot dit keer niet. "Hoe Vanaken aankwam was zeker niet op een respectvolle manier. Het was meer om zijn frustraties uit te spuwen. Het was hier een sterk signaal geweest om ook een gele kaart aan Hans Vanaken te geven", klinkt het bij DAZN. En dus kwam Club er nog goed vanaf met 'slechts' rood voor Campbell en geel voor Tzolis. "Ik had liever twee rode kaarten en een gele kaart gezien. Dat lijk streng. Maar als we meer gerespecteerd willen worden en het niveau willen verberen, moeten we ook strenge beslissingen durven nemen."

Vanaken moet strenger bestraft worden voor zijn 'geklaag' ...

Meest recent

Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

27
27
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

81
81
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

44
44
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

34
34
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

60
60
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

320
320
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

91
91
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

250
250
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

124
124
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

166
166
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

295
295
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

212
212
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

142
142
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

72
72
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

206
206
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

610
610
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

549
549
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

352
352
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

335
335
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

83
83
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

251
251
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

87
87
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

84
84
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

150
150
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

85
85

Meer sportnieuws