Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

493 stemmen
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent immers voor de halve finales van de beker. Achteraf ging het echter vooral over de fase waarbij Marco Kana aan een rode kaart ontsnapte.

Anderlecht was in de eerste helft op voorsprong gekomen na een lichte maar terechte penaltyfout van Tiago Araujo en een goed getrapte elfmeter van Thorgan Hazard. Die 1-0-voorsprong bleek uiteindelijk ook voldoende voor de kwalificatie. Maar RSCA kwam in het slot ook goed weg. Zo werd de ultieme gelijkmaker van de Buffalo's diep in de extra tijd afgekeurd wegens voorafgaand hands.

De fase waar echter het meest om te doen was, vond plaats rond het uur. Gent was op dat moment de wedstrijd naar zich toe aan het trekken en leek ook nog eens met een mannetje meer te komen staan. Michal Skoras werd op weg naar doel immers bewust neergehaald door Marco Kana, terwijl er geen andere verdediger van Anderlecht in de buurt stond.

LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Anderlecht komt goed weg

Maar verrassend genoeg vond scheidsrechter Nicolas Laforge dat een gele kaart voldoende was. En de VAR besloot zowaar om niet te corrigeren. Bij Gent was het ongeloof dan ook groot omtrent deze bepalende fase. Zelfs bij de thuisploeg besefte men dat ze daar goed waren weggekomen. "Het verraste me een beetje dat hij slechts geel kreeg... Ik ben blij dat de ref geen rood gaf", aldus Hazard. "Ik begrijp dat hij geen rood geeft en ook mocht hij toch rood gegeven hebben", klonk het bij Kana zelf.

Anderlecht-coach Besnik Hasi hield er echter een eigen visie op na. "Die bal rolt in de richting van Coosemans, volgens mij kan Skoras daar nooit meer bij. Het is een ‘fiftyfifty-bal’ en dan kun je daar volgens mij geen rood voor trekken", werd Hasi geciteerd bij Het Laatste Nieuws. "In de eerste helft had AA Gent ook een rode kaart kunnen krijgen. De Vlieger tikt Bertaccini aan, maar die blijft op de been. De scheidsrechter had daarop kunnen terugkeren en rood trekken voor de verdediger van Gent."

Ook geurtje aan afgekeurde goal?

In het Gentse kamp weerklonk dan weer een compleet ander geluid. Zo vond trainer Rik De Mil dat zijn ploeg zich bestolen mag voelen. "Het was duidelijk rood voor mij. Ze zullen echter wel een regel vinden, daar ben ik bijna zeker van", klonk het bij Het Nieuwsblad. "Als je voetbal aanvoelt en consequent bent, dan geef je rood. Ik heb een uitleg gekregen van de ref, namelijk dat de bal iets te ver weg was en daarom de inschatting geel was. En waarom de VAR niet tussenkwam."

Overigens was De Mil ook van mening dat er een geurtje hing aan het afgekeurde doelpunt van Gent in de extra tijd. "Ik ga terug naar die lichte penalty tegen ons. De discussie gaat niet over hands of niet, maar heeft de VAR ook de keeper gezien die uitkomt en een fout maakt op Skoras? Hij heeft eerst de bal en dan springt de keeper op hem. Dan moet je die ook fluiten, als je consequent bent. Daarom zijn we gefrustreerd, omdat een paar zaken gewoon niet correct verlopen zijn."

Anderlecht moest altijd rood krijgen ...

Meest recent

'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

7
7
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

72
72
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

42
42
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

22
22
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

399
399
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

70
70
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

90
90
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

123
123
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

115
115
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

48
48
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

380
380
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

115
115
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

150
150
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

153
153
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

177
177
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

539
539
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

152
152
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

148
148
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

390
390
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

328
328
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

92
92
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

759
759
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

251
251
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

179
179

Meer sportnieuws