Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top van Europa aanzienlijk geslonken. Gelukkig komen er enkele jonge Belgische talenten aan die op termijn mogelijk die plekjes weer kunnen innemen. Rayane Bounida bijvoorbeeld, zou in beeld zijn bij twee mastodonten.
De Belg met Marokkaanse roots sloot destijds al op jonge leeftijd aan bij de jeugdopleiding van RSC Anderlecht. En al snel werd duidelijk dat Bounida over een heel arsenaal aan kwaliteiten beschikte. Bij de paars-witte jeugdploegen behoorde hij dan ook steevast tot de grote uitblinkers.
Ondertussen ging er steeds vaker video's van zijn acties viraal op de sociale media. De verwachtingen omtrent de jongeling werden zo serieus gehypet. Anderlecht probeerde dan ook om hem uit de klauwen van verschillende buitenlandse ploegen te houden. Daar slaagden de Brusselaars echter niet in.
LEES OOK: Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”
Real en Barça op de loerIn het voorjaar van 2022 besloot Bounida namelijk om geen profcontract te tekenen bij Anderlecht en maakte hij de overstap naar Ajax. Daar groeide hij uit tot een vaste waarde bij de U19, waarna hij ook mooie dingen liet zijn bij Jong Ajax. De laatste maanden krijgt hij zelfs volop zijn kans bij de Amsterdamse hoofdmacht.
Bounida, inmiddels een international bij de Belgische U21/Jonge Duivels, is bovendien nog altijd maar 19 jaar oud. Indien hij fit en gefocust kan blijven, wacht hem dus nog een bijzonder mooie carrière. En dat beseft men ook bij de absolute top van Europa. Zo beweert AS dat hij hoog op de lijst staat bij Real Madrid en FC Barcelona.
Sleutelmoment in de zomer
De Spaanse grootmachten zouden Bounida intensief scouten en al meerdere positieven rapporten hebben verzameld. De jongeling wordt vooral gezien als een project voor de lange termijn. Van een concreet bod is dan ook (nog?) geen sprake. Maar de interesse zou wel behoorlijk sterk zijn. Komende zomer wordt dan ook aangeduid als een cruciaal moment met oog op zijn toekomst. De Jonge Duivel verlengde net geen jaar geleden wel nog zijn contract tot medio 2028. Bij een eventuele transfer zou Ajax dus langs de kassa passeren.
Kobe K