Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar een nieuwe titel. De Belgische oefenmeester mocht ook een record achter zijn naam schrijven want hij kende met Bayern de beste eerste seizoenshelft van de club ooit.
Dat stond eerder op naam van Pep Guardiola, maar Kompany wist na de 1-3 zege tegen FC Koln dat record te verbreken. Toch houdt de voormalige Rode Duivel en icoon van RSC Anderlecht beide voetjes op de grond.
LEES OOK: Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij
Kompany slaat op tafelBayern won eerder al met 8-1 van Wolsburg en deze keer ging FC Koln voor de bijl. Met 15 zeges en 2 gelijke spelen in 17 wedstrijden is het de beste eerste seizoenshelft van Bayern ooit. Toch slaat Kompany op tafel in Beieren. "Het botst met mijn eigen mentaliteit dat wij feesten om een record in het midden van het seizoen.”
De Belgische succescoach zal pas op het einde van de rit vieren, als Bayern de titel heeft binngenhaald. “Er is nog geen titel, maar de spelers verdienen wel lof", citeerde Het Laatste Nieuws Kompany. "We nemen het record aan, ik feliciteer de jongens. Maar de tweede helft van het seizoen begint morgen. Dan gaan we er opnieuw voor."
Titel binnen handbereik
Kompany en consorten staan inmiddels al elf punten voor op eerste achtervolger en grote rivaal Borussia Dortmund. Er moet dus al veel gebeuren als Der Rekordmeister de titel uit handen wil geven. De ambities stoppen echter niet in Duitsland. Bayern wil ook in Europa hoge ogen gooien en de Champions League is dit seizoen een groot doel voor Kompany.
Stephan Calander