Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

door
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn Gouden Schoen is wel degelijk de 19de uit de clubgeschiedenis. Daags na zijn triomf zwaaide de middenvelder van AC Milan nog eens met lof naar zijn oud-ploeg.

In de zomer van 2024 legde Blauw-Zwart zo'n 6 miljoen euro neer voor Jashari. Een behoorlijke som voor een speler die zich tot dan enkel had bewezen bij FC Lüzern. Door zijn moeizame start leek dat aanvankelijk ook te veel geld. Maar uiteindelijk zou het een koopje van formaat blijken. Jashari kon zich namelijk op indrukwekkende wijze herpakken en groeide uit tot een absolute smaakmaker.

Eind vorig seizoen werd hij dan ook al beloond met de trofee voor 'Player of the Season' in de Jupiler Pro League. En in die periode verzamelde hij dus ook dusdanig veel punten om de Gouden Schoen te winnen enkel op basis van de eerste stemronde. Die straffe prestaties worden ook opgemerkt door tal van Europese ploegen. Maar wanneer zijn droomclub AC Milan concreet wordt, is de keuze van Jashari snel gemaakt.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Brugse liefde ondanks bedenkelijke exit

Alleen ligt Club Brugge een hele poos dwars. Blauw-Zwart wou zijn goudklomp aanvankelijk niet verkopen en hanteerde voorwaarden die veel te hoog zijn voor de Milanezen. Bij de speler nam de onvrede dan ook toe. In die mate zelfs dat hij weigerde om nog mee te spelen en te trainen. Uiteindelijk vonden de betrokken partijen toch een akkoord en kon Jashari middels een recorddeal naar zijn gedroomde San Siro trekken.

Zijn vertrek in Brugge was dus niet erg proper langs beide zijden, maar dat heeft Jashari's liefde voor Club niet bekoeld. "Ik zou het elke voetballer aanraden om voor Club Brugge te kiezen. Niet alleen om de stap naar een topteam te zetten, maar ook om te genieten van de hoge levenskwaliteit. Ik mis het soms. Ik heb bij Club enkel goede ervaringen gehad", klinkt het straf bij Het Laatste Nieuws.

Terugkeer op langere termijn?

En Jashari gaat zelfs nog een stap verder. Zo zet hij de deur al open voor een terugkeer naar Club in de latere fases van zijn carrière. "Alles bij elkaar was dat seizoen bij Club Brugge een heel speciale reis die ik altijd in mijn hart zal dragen. En je weet nooit wat de toekomst brengt. Hoe ik me nu voel, denk ik dat ik liever mijn carrière zou afsluiten bij Club Brugge dan in Zwitserland. Of ik dat Dévy Rigaux (de sportief directeur die hem aantrok, red.) al verteld heb? Nog niet. Je weet ook niet of hij er over tien jaar nog is. Misschien is hij dan al directeur van FC Barcelona."

Jashari is de beste speler die de voorbije seizoenen voor Club uitkwam ...

Meest recent

Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

120
120
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

7
7
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

28
28
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

20
20
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

46
46
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

244
244
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

36
36
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

30
30
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

88
88
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

83
83
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

129
129
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

33
33
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

135
135
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

337
337
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

102
102
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

187
187
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

47
47
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

47
47
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

214
214
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

353
353
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

147
147
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

397
397
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

169
169
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

88
88
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

91
91

Meer sportnieuws