Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

door
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de huidige koploper en titelverdediger in de Premier League. Uiteindelijk leverde de clash geen doelpunten af. En daarbij mochten vooral de Gunners van geluk spreken.

Arsenal kon tijdens de midweekspeeldag een gouden zaak doen in de titelstrijd. Achtervolgers Manchester City en Aston Villa hadden woensdag immers punten laten liggen. De koploper kon hierdoor alweer acht punten uitlopen. Maar dan moesten de Gunners natuurlijk wel zelf zien te winnen van Liverpool.

LEES OOK: Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Grootste kans op de lat

In Manchester en Birmingham rekende men dus op de regerende kampioen om de titelstrijd voorlopig open te houden. De Reds gingen op hun beurt op zoek naar hun eerste zege van 2026. Voor rust had de ploeg van coach Slot het echter vrij lastig. De Gunners waren in de eerste helft veruit de betere ploeg.

Anderzijds kwam de beste kans van de eerste helft op naam van de bezoekers. Na een misverstand in de Londense achterhoede, kon Bradley plots uithalen. Zijn bal belandde evenwel op de dwarsligger. Aan de overzijde moest Kerkez dan weer alles uit de kast halen op de inzet van Saka.

Liverpool neemt over

Na de pauze kantelde het spelbeeld evenwel. Arsenal had het plots lastig om zijn gekende niveau te halen en Liverpool wist het laken over te nemen. Onder meer via Frimpong drong de titelverdediger aan, maar echte grote kansen bleven uit. Bovendien zag Liverpool Bradley uitvallen met een schijnbaar zware blessure.

In het absolute slot kreeg Arsenal nog een kans na een stilstaande fase, maar het bleef dus bij 0-0. De Gunners kunnen zo niet verder uitlopen, maar behouden wel een mooie bonus van zes punten op City en Villa. Liverpool is vierde, maar lijkt met een achterstand van 14 punten nu al uitgeteld voor de titel.

Arsenal wordt toch kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

108
108
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

144
144
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

49
49
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

48
48
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

74
74
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

83
83
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

136
136
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

303
303
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

146
146
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

330
330
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

155
155
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

91
91
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

72
72
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

538
538
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

208
208
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

124
124
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

128
128
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

151
151
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

194
194
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

96
96
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

101
101
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

78
78
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

183
183
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

179
179

Meer sportnieuws