De spelers en staff van Club Brugge vertoeven momenteel op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Voor een aantal spelers is zo'n stage inmiddels vaste kost geworden. Zo ook voor Hans Vanaken, die wel zijn favoriete kamergenoot moet missen.
Nadat hij helemaal was doorgebroken bij KSC Lokeren, verhuisde de drievoudige Gouden Schoen in 2015 naar Club Brugge. Daar legde hij een uiterst succesvol parcours af. Naast zijn individuele onderscheidingen won Vanaken er onder meer zes landstitels en verschillende bekers en supercups.
Inmiddels heeft de spelmaker het zelfs geschopt tot aanvoerder. Op zijn 33ste behoort hij dan ook stilaan tot het meubilair bij de huidige vicekampioen. En doorheen de jaren zag hij een pak andere spelers komen en gaan. Met een aantal daarvan had Vanaken ook persoonlijk een erg goede band.
LEES OOK: Club Brugge-pion onthult contact met Union
Bromance met VossenAl steekt één ex-ploegmaat er toch bovenuit. Zo kreeg hij bij Het Belang van Limburg de vraag wie zijn favoriete kamergenoot was op stage doorheen de jaren. Lang hoefde Vanaken daar niet over na te denken. "Dat is makkelijk: Jelle Vossen", klinkt het zonder te verpinken.
De twee provinciegenoten hebben dan ook een uitstekende band. Vanaken is zelfs peter van Vossen's tweede dochter. "Zowel op stage als op afzondering voor wedstrijden lagen wij samen op de kamer. We delen dezelfde interesses en hetzelfde slaappatroon. FC De Kampioenen kijken, spelletjes spelen en rond 23 uur of 23.30 uur slapen."
Nieuwe roomie Jackers
Maar Vossen, momenteel aan de slag bij Zulte Waregem, is al een hele poos vertrokken. En nu ligt Vanaken op de kamer met een andere provinciegenoot. "Nordin Jackers, voor het eerst. Weer twee fans van FC De Kampioenen bij elkaar. Sinds de coronacrisis lagen we de laatste jaren telkens alleen, maar sinds deze stage is het weer anders. Dit weekend speelden Nordin en ik Yahtzee en op de achtergrond stond FC De Kampioenen op. Goed toch? Zet er trouwens maar bij dat ik vaak win."
Kobe K