Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

door
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag van het jaar werd zelfs al meteen gevoetbald. Zo is 2026 met een valse noot begonnen voor Liverpool FC. De Engelse titelverdediger raakte op eigen veld niet voorbij promovendus Leeds United.

Liverpool heeft een kalenderjaar van uiterste achter de rug. De Reds legden op indrukwekkende wijze beslag op de landstitel. Vervolgens werd de club echter tot in het diepste van het hart getroffen door het dramatische heengaan van Diogo Jota. Tijdens de mercato pakte LFC dan weer uit met een spetterend transferoffensief, waarmee de basis voor nieuwe succesjaren gelegd zou moeten zijn.

Maar die investeringen rendeerden de voorbije maanden allerminst zoals gehoopt. De ploeg van coach Arne Slot is immers bezig aan een teleurstellend seizoen. Het sneuvelde al snel in de League Cup, liet in de Champions League enkele dure steken vallen en viel vooral door de mand in de eigen Premier League. Liverpool ligt al een poosje uit het titeldebat en zal nog moeten knokken voor een UCL-ticket.

LEES OOK: 'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Organisatie Leeds houdt stand

De thuismatch tegen Leeds United op de eerste dag van het jaar leek dan ook een ideale gelegenheid om een nieuwe start te nemen. Die kwam er evenwel niet. Liverpool was weliswaar de meest dominante ploeg en kreeg ook de nodige kansen. Maar de organisatie van Leeds stond op punt. Bovendien lieten Ekitike en Van Dijk goede kopkansen onbenut.

Even leek Leeds zelfs te profiteren, een doelpunt van Dominic Calvert-Lewin werd echter afgekeurd wegens buitenspel. En zo bleef het uiteindelijk bij 0-0. Liverpool laat dus meteen dure punten liggen in eigen huis. Niet de start van 2026 waar men op hoopte. De Reds blijven zo voorlopig vierde in de stand, op alweer 12 punten op leider Arsenal.

Fulham kaapt puntje weg

Veel tijd om op adem te komen hebben Slot en zijn troepen overigens niet. Zondag wacht immers al de eerste uitmatch van 2026. Tegenstander wordt dan Fulham FC. De ploeg van invaller Timothy Castagne tankte in aanloop daarvan alvast wat vertrouwen. Tegen Crystal Palace leek Fulham immers op weg naar de nederlaag. Maar dankzij de late gelijkmaker van Tom Cairney, hielden de Cottagers toch een verdienstelijk punt over aan hun bezoek aan Selhurst Park.

Liverpool pakt in 2026 minstens één grote prijs ...

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

46
46
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

32
32
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

78
78
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

194
194
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

87
87
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

239
239
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

89
89
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

151
151
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

132
132
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

227
227
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

532
532
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

132
132
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

245
245
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

61
61
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

201
201
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

317
317
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

286
286
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

144
144
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

247
247
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

931
931
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

296
296

Meer sportnieuws