Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

door
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. Ondertussen is de reguliere competitie exact twee derde weg. Een ideaal moment dus om de balans op te maken binnen de titelstrijd.

Voor aanvang van het seizoen werden over het algemeen drie grote titelkandidaten naar voren geschoven. Uiteraard regerende kampioen Union SG, met vicekampioen Club Brugge KV als grootste uitdager. Ook KRC Genk, vorig seizoen nog soeverein winnaar van de reguliere competitie. Dat laatste bleek evenwel een inschattingsfout te zijn.

Zo staat Racing momenteel slechts negende in het klassement. De Champions' Play-Offs halen blijft weliswaar mogelijk, de titel lijkt nu al een utopie. Ondertussen deden Union en Club wel wat verwacht werd. Zij bekleden momenteel de top twee, met slechts één puntje verschil tussen hun. En nieuwe titeluitdagers stonden voorlopig niet op.

LEES OOK: Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Tweestrijd voor landstitel

Bovendien is de kans reëel dat Club en Union eind januari uit de Champions League liggen, waardoor ze al vroeg de focus kunnen leggen op de competitie. Analist Philippe Albert is dan ook duidelijk wat de titelstrijd in de Jupiler Pro League betreft. "Er valt weinig negatiefs te zeggen over Union, dat opnieuw met Club voor de titel zal strijden", klinkt het bij SudPresse.

Ook collega Alexandre Teklak voorspelt in zijn analyse bij La Dernière Heure dat het kampioenschap zal bepaald worden aan de hand van een tweestrijd tussen Union en Club Brugge. "De trainerwissel bij Club vertaalt het ongeduld van het bestuur om de titel te pakken. Ze investeerden al fors op de zomermercato en zullen dat in de winter opnieuw doen", verwacht hij nog een extra push van Blauw-Zwart.

Te wisselvallig Anderlecht

En RSC Anderlecht dan? Ondanks een moeizame start van het seizoen, leek de recordkampioen zich dan toch te mengen in het titeldebat na knappe zeges tegen onder meer Union en Club. Maar daarna werd opnieuw een mindere reeks van 4 op 12 neergezet. Waaronder pijnlijke nederlagen tegen Westerlo en Charleroi. Wisselvalligheid troef dus. En dat gaat meestal niet gepaard met het spelen voor de prijzen. "Met iedereen fit kan Anderlecht thuis iedereen kloppen, iets wat vroeger niet lukte. Maar dat sommigen in hen een titelkandidaat zagen, gaat te ver: daarvoor tonen ze nog te veel verschillende gezichten", stelt Hein Vanhaezebrouck bij Het Nieuwsblad.

Voor de rest is het vooral uitkijken welke ploegen straks scherprechter kunnen spelen. Misschien wel Antwerp FC. Dat kreeg de laatste weken vleugels, maar verspeelde in de heenronde te veel punten om echt te gaan meedoen voor de titel. Idem voor AA Gent, waar de trainerswissel nog moet renderen. En wat dan met STVV, dat momenteel iedereen verbaasd met de derde plaats? "Ik verwacht niet dat STVV echt meedoet voor de titel, maar als het de kloof beperkt houdt na de reguliere competitie, is in de PO's alles mogelijk", sluit Vanhaezebrouck toch niets uit.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

'Deal van 9 miljoen: Premier League gek van JPL-revelatie'

De Jupiler Pro League zal ook komende zomer weer verschillende spelers voor de nodige miljoenen zien ...

10
10
Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

De Jupiler Pro League staat aan de vooravond van de laatste editie van de Play-Offs. Voorlopig toch ...

190
190
Duivels dilemma: man in vorm of ervaren Mechele in basis?

De Rode Duivels werken zaterdagavond in Atlanta een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. ...

87
87
'Barça onder druk: eerste zomertransfer staat op klappen'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

90
90
'Vertrek Karetsas krijgt vorm: Genks clubrecord verpulverd'

Ondanks de tegenvallende prestaties van de voorbije maanden, is KRC Genk op weg om serieus te cashen ...

210
210
Mignolet-dossier bereikt kookpunt: de drie opties voor Club

De sportieve leiding van Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet. Verschillende sterkhouders ...

447
447
'Kompany en co hard: international zonder pardon doorgestuurd'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

81
81
TRANSFERUURTJE: 'Barça lonkt naar Duivel, smaakmaker weg bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

118
118
Witsel duidelijk over speelkansen onder Garcia

Axel Witsel was jarenlang een vaste pion van de Gouden Generatie bij de Rode Duivels. Op zijn 37e ...

36
36
Garcia speelt open kaart over penibele situatie Lukaku

Romelu Lukaku werd opgenomen in de selectie van de Rode Duivels, maar gaf al meteen verstek. De ...

59
59
Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

Lionel Messi maakt momenteel het mooie weer bij Inter Miami in de Verenigde Staten en de Argentijnse ...

50
50
‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

472
472
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

219
219
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

140
140
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

472
472
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

285
285
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

114
114
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

183
183
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

215
215
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

263
263
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

324
324
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

755
755
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

208
208
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

161
161
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

541
541

Meer sportnieuws