Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met een 1-2-nederlaag tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars blijven het moeilijk hebben om regelmatig te presteren, al is dat geen verrassing. Wat had de coach te zeggen na de nederlaag?
LEES OOK: Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door
Zwak AnderlechtWe haalden het deze zomer al aan: dit Anderlecht is veel te jong om regelmatig te presteren. Onze redactie waarschuwde de Brusselaars toen dat het soms goed, maar ook vaak heel slecht ging zijn. Eigen aan jonge teams. Er is véél te weinig métier in deze groep.
Hasi hoopt dat Olivier Renard hem deze zomer wél direct inzetbare spelers aanlevert en geen spelers die op termijn sterkhouders kunnen worden. Het nu wordt iets te vaak vergeten in Brussel. En het nu is een 1-2-nederlaag en 4 op 12.
Hasi roept om versterking
"Het eerste kwartier waren we nergens. Ze gebruikten de ruimtes goed. Er was geen druk op de bal, geen intensiteit en zo stond het 0-2. We hebben vanalles geprobeerd, maar we kregen ook amper kansen. We maakten geen aanspraak op meer", zei Hasi aan DAZN.
"Normaal zijn wij het eerste kwartier sterk. Er was geen kwaliteit aan de bal en ook niet zonder", oordeelde hij. "We missen vijf spelers en voor ons is dat te veel. We hadden vandaag niet de kwaliteit om dat op te vangen. Als wij een aantal spelers moeten missen, dan is er minder kwaliteit. We hebben voor- en achteraan kwaliteit nodig", deed hij een oproep aan Renard.
RSCA zal Marco Kana en Ludwig Augustinsson recupereren. Cesar Huerta, Ilay Camara en Mario Stroeykens zullen niet fit zijn voor de eerste matchen van het nieuwe jaar.
Claudio Reulens