'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

272
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal onder stoom geraakt. Desondanks blijft er voor coach Pep Guardiola ruimte voor beterschap. De topclub zou het nieuwe jaar dan ook willen inzetten met een heuse toptransfer.

City was jarenlang dé toonaangevende club in Engeland, met vier landstitels achtereen. Maar vorig seizoen kwam een einde aan die dominantie. De ploeg van Guardiola greep naast alle hoofdprijzen en moest zelfs tot het einde knokken om een Champions League-ticket te veroveren.

Dat bleef niet zonder gevolgen. Zo werd opnieuw lustig met miljoenen gesmeten op de transfermarkt. In januari werd al ruim 200 miljoen euro gespendeerd aan een vijftal verse krachten. Ook afgelopen zomer werd die grens ruimschoots overschreden. Daar tegenover moesten natuurlijk ook verschillende spelers vertrekken.

LEES OOK: 'Manchester City pakt uit: transfer van 100 miljoen'

PL-uitblinker op komst

Die renovatie lijkt stilaan de renderen, zeker de laatste weken rijgt City de overwinningen weer aan mekaar. Maar Guardiola blijft bijzonder veeleisend en ziet nog steeds ruimte voor verbetering in zijn selectie. Zo is al een tijdje bekend dat de Spaanse topcoach er graag nog een multi-inzetbare aanvaller bij wil.

Daarvoor is het vizier al een tijdje gericht op Antoine Semenyo, grote smaakmaker van AFC Bournemouth. Hoewel de concurrentie voor de Ghanees bijzonder groot is, raakte de voorbije dagen bekend dat City zijn dossier naar zich aan het toetrekken is. En ook Sky Sports meldt nu dat MCFC allicht voor de eerste grote toptransfer van 2026 zal zorgen.

Voorsprong op concurrentie

Helemaal rond is de deal zeker nog niet, maar City zou al een heuse voorsprong hebben genomen op andere gegadigden zoals Liverpool en Manchester United. Chelsea en Tottenham zouden zich zelfs al hebben teruggetrokken. Om Semenyo over te nemen zal City allicht de afkoopclausule van 65 miljoen pond, net geen 75 miljoen euro, activeren. Die treedt in voege vanaf 1 januari. Maar volgens de BBC heeft Semenyo laten weten dat hij nog voor vóór de start van het nieuwe jaar een akkoord op tafel wil hebben. Eerstdaags wordt dan ook witte rook verwacht.

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'
'Dé transfer van 2026: Rodri-soap bereikt kookpunt'
381

City wordt alsnog kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

0
0
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

13
13
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

23
23
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

57
57
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

464
464
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

282
282
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

78
78
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

62
62
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

186
186
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

436
436
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

85
85
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

195
195
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

54
54
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

193
193
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

97
97
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

213
213
“Burgess? Ik ben niet meteen de grootste fan"

Union SG heeft het achteraan knap lastig sinds Christian Burgess vertrok. De nul houden is plots een ...

72
72
'Lommel SK stunt met transfer bij Ajax'

Lommel SK opende het seizoen met een gelijkspel tegen STVV en dat was dus een zeer goed begin. De ...

77
77
Jonckheere telt af: "De man die we zochten"

KV Kortrijk speelde vorige week verdienstelijk, maar verloor kansloos van Club Brugge. De Kerels ...

213
213
Boskamp over ‘megatransfer': "Natte droom van elke RSCA-fan"

Romelu Lukaku is officieel een speler van Fenerbahçe. Johan Boskamp hoopt dat de 33-jarige ...

390
390
Patro Eisden casht én broedt op plannetje

Patro Eisden verkocht Leandro Rousseau aan La Louvière. Een zeer goede transfer voor beide ...

38
38
Thorup verandert Genkse koers: "Interesseert me geen zier"

Bij KRC Genk weten ze dat het héél wat beter moet dan vorig jaar. De Limburgers waren ...

378
378
'Pocognoli verrast compleet met absolute topjob'

Sebastien Pocognoli is een vrije trainer nadat hij werd ontslagen bij AS Monaco. De Belgische ...

191
191
STVV laat verdediger vertrekken naar Belgische club

STVV is van plan zich nog te versterken, maar de Kanaries maken ook werk van uitgaande transfers. De ...

80
80
Nieuw speeltje Enrique: PSG kondigt wereldkampioen aan

Met de Europese supercup op zak, heeft Paris Saint-Germain zijn eerste prijs van het seizoen al ...

62
62

Meer sportnieuws