Stijn Stijnen is één van de meest besproken figuren in de Challenger Pro League. De oefenmeester kwam afgelopen speeldag weer in de spotlight te staan in het duel tegen Lokeren. De wedstrijd stond bol van incidenten met een grote vechtpartij als dieptepunt. Ook Stijnen was betrokken bij de rel en de oefenmeester kreeg meteen de volle laag.
Nu hoorde de T1 ook zijn schorsing. In totaal werden vier voorstellen tot minnelijke schikking gedaan aan Patro Eisden en de club zal niet in beroep gaan voor Stijn en M’Barki, maar wel voor assistenten Dijkhuizen en Gueroui.
LEES OOK: Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"
WangedragScheidsrechter Ledda had een uitgebreid verslag geschreven over de ongeregeldheden tijdens Lokeren vs Patro Eisden. Over Stijnen was de ref duidelijk: verbaal, non-verbaal en fysiek wangedrag ten aanzien van een wedstrijdofficial, beledigingen en obsceniteiten. Hij ging ook vervolgens schuilen om een tweede gele kaart te vermijden, maar dat plannetje lukte niet.
Nu wordt er een effectieve schorsing van twee wedstrijden en een geldboete van 1.000 euro gevorderd. Zo zit Stijnen inmiddels al aan 50 wedstrijden en 15 maanden individuele schorsing. Hij werd ook al 15 keer vrijgesproken. M’Barki kreeg al na vier minuten rood en heeft één wedstrijd met uitstel gekregen plus een effectieve boete van 250 euro.
Wél in beroep
Voor de schorsingen van Stijnen en M’Barki gaat de club niet in beroep, maar voor Dijkhuizen en Gueroui wel. Eerstgenoemde kreeg een schorsing van drie wedstrijden waarvan twee effectief en één met uitstel voor zijn wangedrag tegen KAS Eupen en één effectieve match schorsing voor zijn houding na zijn uitsluiting.
Gueroui kreeg een schorsing voor brutale en niet-respectvolle beledigingen richting de wedstrijdleiding binnen én buiten de technische zone van Jong Patro tegen Francs Borains. Hij kreeg twee wedstrijden effectieve schorsing en een boete van 500 euro, dat laat Het Nieuwsblad weten.
Stephan Calander