'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

door
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer toeleggen op de nabije toekomst. In de burelen op de Bosuil liggen immers nog enkele belangrijke dossiers te wachten. Ook dat van Vincent Janssen, die na het seizoen uit zijn contract loopt.

De Nederlandse spits zette destijds zijn eerste stappen in het profvoetbal bij Almere City en versierde daar een transfer naar AZ. In Alkmaar kroonde hij zich vervolgens tot topschutter van de Eredivisie. Het leverde hem na één seizoen een toptransfer naar Tottenham Hotspur op. Daar bleef zijn grote doorbraak echter uit.

Na drie seizoenen in Londen koos de Nederlander voor een verrassende uitdaging. Zo ging Janssen aan de slag bij het Mexicaanse Monterrey. Tot hij in de zomer van 2022 terugkeerde naar Europa. Onder impuls van landgenoot Marc Overmars werd de spits namelijk naar de Bosuil gehaald. Dat bleek een gouden zet.

LEES OOK: Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Momentum aangebroken

Zo was Janssen in zijn eerste seizoen meteen van groot belang in het behalen van de dubbel. Ook in de twee voorbije jaren bleef hij een vaste steunpilaar. Maar de Nederlander heeft nog steeds een erg zwaar contract, terwijl de club inmiddels een pak minder sterk staat op financieel vlak. En die overeenkomst loopt na het seizoen af.

Voorlopig kwam het nog niet tot concrete onderhandelingen over een verlenging. Maar dat is volgens Janssen ook logisch na de sportieve malaise van de voorbije maanden. "Als je 2 op 24 pakt en voorlaatste staat, ga je niet even lekker met elkaar de toekomst bespreken. Nu we uit die hele slechte periode kruipen, en met oud en nieuw een moment van rust aanbreekt, zullen we vast een keer bij elkaar gaan zitten om eerlijk onze gevoelens uit te spreken", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Geld geen prioriteit

De Great Old zou op zich wel willen doorgaan met de aanvaller. Tot dusver bleef het echter bij informele gesprekken. "Ik heb via via uit de krant vernomen dat Antwerp met me door wil, ja. Een voorstel kwam er nog niet. Er vond een ‘licht’ gesprek plaats, waar ik nog niet bij was. Dat zal in januari wel ergens volgen", aldus Janssen, die wel flink zal moeten inleveren indien hij wil blijven. "Geld is voor mij niet eens belangrijk. Bij de eerste toenadering zal het niet over het financiële gaan. Over wat wel? Onder andere het sportieve. De ambities. Wat de club van mij verwacht en omgekeerd. Wat telt is dat ik hier super gelukkig ben – dat weet iedereen. Ik wil dat zo houden, op fysiek en mentaal vlak."

Janssen is momenteel de belangrijkste veldspeler bij Antwerp ...

Meest recent

Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

11
11
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

107
107
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

78
78
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

280
280
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

165
165
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

9
9
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

168
168
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

411
411
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

372
372
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

442
442
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

361
361
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

70
70
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

688
688
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

597
597
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

441
441
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

346
346
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

151
151
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

811
811
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

166
166
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

62
62
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

150
150
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

187
187
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

965
965

Meer sportnieuws