'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

stemmen
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer toeleggen op de nabije toekomst. In de burelen op de Bosuil liggen immers nog enkele belangrijke dossiers te wachten. Ook dat van Vincent Janssen, die na het seizoen uit zijn contract loopt.

De Nederlandse spits zette destijds zijn eerste stappen in het profvoetbal bij Almere City en versierde daar een transfer naar AZ. In Alkmaar kroonde hij zich vervolgens tot topschutter van de Eredivisie. Het leverde hem na één seizoen een toptransfer naar Tottenham Hotspur op. Daar bleef zijn grote doorbraak echter uit.

Na drie seizoenen in Londen koos de Nederlander voor een verrassende uitdaging. Zo ging Janssen aan de slag bij het Mexicaanse Monterrey. Tot hij in de zomer van 2022 terugkeerde naar Europa. Onder impuls van landgenoot Marc Overmars werd de spits namelijk naar de Bosuil gehaald. Dat bleek een gouden zet.

LEES OOK: Leegloop Antwerp gaat door: officieel vertrek twee pionnen

Momentum aangebroken

Zo was Janssen in zijn eerste seizoen meteen van groot belang in het behalen van de dubbel. Ook in de twee voorbije jaren bleef hij een vaste steunpilaar. Maar de Nederlander heeft nog steeds een erg zwaar contract, terwijl de club inmiddels een pak minder sterk staat op financieel vlak. En die overeenkomst loopt na het seizoen af.

Voorlopig kwam het nog niet tot concrete onderhandelingen over een verlenging. Maar dat is volgens Janssen ook logisch na de sportieve malaise van de voorbije maanden. "Als je 2 op 24 pakt en voorlaatste staat, ga je niet even lekker met elkaar de toekomst bespreken. Nu we uit die hele slechte periode kruipen, en met oud en nieuw een moment van rust aanbreekt, zullen we vast een keer bij elkaar gaan zitten om eerlijk onze gevoelens uit te spreken", klinkt het bij Gazet van Antwerpen.

Geld geen prioriteit

De Great Old zou op zich wel willen doorgaan met de aanvaller. Tot dusver bleef het echter bij informele gesprekken. "Ik heb via via uit de krant vernomen dat Antwerp met me door wil, ja. Een voorstel kwam er nog niet. Er vond een ‘licht’ gesprek plaats, waar ik nog niet bij was. Dat zal in januari wel ergens volgen", aldus Janssen, die wel flink zal moeten inleveren indien hij wil blijven. "Geld is voor mij niet eens belangrijk. Bij de eerste toenadering zal het niet over het financiële gaan. Over wat wel? Onder andere het sportieve. De ambities. Wat de club van mij verwacht en omgekeerd. Wat telt is dat ik hier super gelukkig ben – dat weet iedereen. Ik wil dat zo houden, op fysiek en mentaal vlak."

Janssen is momenteel de belangrijkste veldspeler bij Antwerp ...

Meest recent

Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

0
0
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

24
24
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

113
113
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

48
48
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

483
483
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

204
204
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

66
66
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

351
351
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

231
231
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

217
217
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

269
269
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

382
382
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

111
111
Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

510
510
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

230
230
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

956
956
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

228
228
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

456
456
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

54
54
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

701
701
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

262
262
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

162
162
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1483
1483
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

131
131
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

60
60

Meer sportnieuws