Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

door
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te plukken bij AA Gent. De Bruggelingen willen nu ook de omkadering naar de hand zetten van de Kroatische trainer. Maar volgens analist Franky Van der Elst moet zijn ex-club daar toch niet te ver in gaan.

Leko heeft inmiddels een uitgebreide geschiedenis in Brugge. Het was Blauw-Zwart dat hem destijds als speler naar België haalde. Tussen 2005 en 2009 werkte hij zo'n 130 wedstrijden af namens de West-Vlaamse club. Vervolgens bleef hij op de Belgische velden voetballen tot het einde van zijn spelerscarrière.

Eenmaal hij zijn kicksen aan de haak had gehangen, lanceerde Leko ook zijn trainerscarrière in België. Dat zorgde in 2017 voor een eerste comeback bij Club. Als hoofdcoach leidde hij zijn ploeg er naar de titel en supercup. Na twee seizoenen werd evenwel al een punt achter de samenwerking gezet. 

LEES OOK: Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

Leko op wenken bediend

Maar nu is Leko dus aan zijn derde passage in het Jan Breydel-stadion begonnen. Hij werd bij AA Gent weggeplukt als opvolger van Nicky Hayen en moet meer 'vuur' in de ploeg gaan krijgen. Daarvoor krijgt hij alvast de nodige middelen ter beschikking. Zo mocht Leko zijn assistent Nicolas Still meepakken uit de Planet Group Arena. En Club zou nu ook op de Gentse keeperstrainer Bart van Tornout azen.

Dat laatste vindt analist Franky Van der Elst echter een stap te ver. "Dat zal wel met Leko te maken hebben”. Die zal bij Gent met Van Tornhout samengewerkt hebben en overtuigd zijn geraakt van zijn kwaliteiten. Maar moet je daarin meegaan? Moet je dan als Club zijnde niet zeggen: “excuse me, that’s enough’”? Je kan daar ook een rem opzetten", klinkt het bij Het Nieuwsblad.

Té afhankelijk van trainer?

Eerder raakte ook al duidelijk dat Leko inspraak zal krijgen bij de transferplannen tijdens de wintermercato. Zijn stempel wordt dus stevig gedrukt. Maar Club speelt zo toch wat met vuur. Want wat als Leko straks toch niet de juiste keuze blijkt en toch weer plaats moet ruimen? "Zo word je wel heel afhankelijk van één trainer. Als je binnen een jaar of twee weer afscheid moet nemen van Leko, moet je misschien ook weer op zoek naar nieuwe assistenten", waarschuwt Van der Elst.

De staff wordt té fel naar de hand van Leko gezet ...

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

10
10
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

81
81
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

61
61
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

119
119
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

267
267
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

291
291
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

150
150
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws