Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

door
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd geslikt. In de Europa League gingen de Limburgers met het kleinste verschil onderuit op het veld van FC Midtjylland. Zo wordt het wel erg heet onder de voeten van hoofdcoach Thorsten Fink, die steeds meer moet vrezen voor zijn job.

Met 10 op 15 was Genk bezig aan een sterke Europa League-campagne tot dusver. Desondanks reisde het niet bepaald met veel vertrouwen af naar Denemarken. De bekeruitschakeling tegen Anderlecht en zware competitienederlaag op Antwerp, hadden er immers flink ingehakt. In aanloop naar de Europese match werd de druk op coach Fink alvast opgevoerd vanuit het bestuur.

De Duitse trainer hoopt dan ook dat enkele kleine aanpassingen aan zijn basiself voor een ommekeer zouden kunnen zorgen. Gemakkelijk ging het in ieder geval niet worden. Midtjylland is immers bezig aan een sterk seizoen. In de Europa League pronkte het zelfs met 12 op 15 na overwinningen tegen onder meer Nottingham Forrest en Celtic FC.

LEES OOK: Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

Dure blunder Van Crombrugge

In de openingsminuut kreeg Genk ook al een eerste waarschuwingsschot. Van Crombrugge was echter attent op de poging van Osorio. Maar na een dik kwartier spelen ging het licht plots uit bij het Genkse sluitstuk. Na een schijnbaar ongevaarlijke poging van Osorio, loste Van Crombrugge de bal op pijnlijke wijze. Cho had de 1-0 maar van dichtbij binnen te tikken.

Enkele minuten later was het Smets die in de fout ging, dit keer had Van Crombrugge gelukkig wel een goede reactie in huis. Genk, dat nochtans degelijks was begonnen, had het vervolgens lastig om zich weer te herpakken. De beste kansen bleven dan ook voor de thuisploeg, maar aan de rust was met een 1-0-tussenstand nog alles mogelijk.

Veel te weinig doelgevaar

Na de pauze eiste Genk het balbezit op en liet het bij momenten goed voetbal zien, maar dat werd veel te weinig omgezet in doelgevaar. Fink probeerde dan ook het tij te keren met een drievoudige wissel rond de 70ste minuut. Veel leverde die ingreep evenwel niet op. De invallers toonden zich wel, maar in de finale zone van het veld liep er telkens wel iets mis.

Uiteindelijk konden de Denen hun minieme voorsprong zonder echt grote problemen vast houden. Genk zal in de twee resterende matchen tegen FC Utrecht en Malmö dus nog vol aan de bak moeten om de top 8, die recht geeft op een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales, te halen. De vraag is evenwel of dat met Fink aan het roer zal gebeuren. Loopt het komend weekend opnieuw fout tegen Westerlo, lijken zijn dagen geteld.

Genk moet een nieuwe trainer aanwerven ...

Meest recent

Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

8
8
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

37
37
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

27
27
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

37
37
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

236
236
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

100
100
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

35
35
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

189
189
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

294
294
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

221
221
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

210
210
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

219
219
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

391
391
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

666
666
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

404
404
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

590
590
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

324
324
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

430
430
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

110
110
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

236
236
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

47
47
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

131
131
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

266
266
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

219
219
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

110
110

Meer sportnieuws