'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

door
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen vooral uitkijken naar Arthur Vermeeren, maar voor één man is het een grote terugkeer naar het stadion van RSC Anderlecht. Hij heeft daar de Belgische criticasters lik op stuk gegeven.

Bij Marseille staat Amir Murillo mogelijk in de basis. De 29-jarige Panamees speelt zeer vaak onder Roberto De Zerbi. Dit seizoen stond hij in alle competities samen tot op heden 10 keer in de basis en mocht hij 4 keer invallen. Bij de Franse topclub zijn ze best tevreden over Murillo.

LEES OOK: Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Murillo brak in Europa door bij Anderlecht

Het was Anderlecht dat Murillo bijna zes jaar geleden voor 680.000 euro weghaalde bij New York Red Bulls. Hij ontpopte zich zeer snel tot een meerwaarde. Snel, een goede techniek en iemand met een enorm grote motor. Maar zoals wel vaker gebeurt in het voetbal, wordt het goede nadien normaal en gaat het negatieve in beoordelingen vaker de bovenhand nemen.

Murillo had soms te maken met concentratieverlies. Dan durfde hij wel eens povere matchen te spelen door die nonchalance, maar globaal gezien was hij een zeer goede kracht in het Lotto Park. Een flegmatieke rechtsachter die thuishoorde bij de stijl van het huis. Murillo speelde er in totaal 134 matchen, waarin hij 14 keer scoorde en 17 assists uitdeelde. 

Goede jaren bij Marseille

In de zomer van 2023 liet Anderlecht hem voor 2,5 miljoen euro vertrekken naar Marseille. Dat vond ondergetekende toen toch aan de lage kant. In België waren er sommigen die vonden dat RSCA een goede zaak had gedaan. Bizar.

Murillo bewijst in Frankrijk dat hij een speler is met heel wat kwaliteiten. Hij hield zich zeer goed staande in Marseille en in 2,5 jaar tijd heeft de Panamees er 73 matchen afgewerkt met daarin 6 goals en 6 assists. Zijn marktwaarde is de afgelopen jaren ook flink gestegen bij de Franse topclub. Toen hij Anderlecht verliet, was hij volgens Transfermarkt 3 miljoen euro waard. Ondertussen is die waarde gestegen naar 10 miljoen euro.

Murillo zal ongetwijfeld blij zijn nog eens in het Lotto Park te spelen. De club waar hij helemaal doorbrak in Europa. De 90-voudige international, die komende zomer zijn tweede WK gaat afwerken, is in België een onderschatte speler geweest. Na een kneuzing die hem drie matchen aan de kant hield, kan Murillo vanavond nog eens in ‘zijn’ stadion voetballen.

Werd Murillo onderschat in België?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

178
178
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

106
106
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

193
193
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

120
120
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

99
99
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

57
57
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

217
217
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

227
227
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

46
46
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

409
409
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

265
265
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

506
506
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

95
95
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

42
42
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

447
447
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

57
57
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

484
484
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

151
151
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

366
366
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

256
256
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

331
331
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

111
111
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

513
513
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

533
533
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

686
686

Meer sportnieuws