Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

door
Club zorgt voor schokgolf: Europese pers fileert trainersbom

Club Brugge maakte maandagavond bekend dat hoofdcoach Nicky Hayen is ontslagen en plukte met Ivan Leko een opvolger weg bij rivaal AA Gent. Die spectaculaire move sloeg in België in als een bom. Maar ook verschillende Europese media pikten het smeuïge verhaal inmiddels op.

Hoewel de spelers hun uiterste best deden om te ontkennen dat er sprake was van een sluimerende crisis, hebben de recente tegenvallende resultaten er blijkbaar toch diep ingehakt bij Blauw-Zwart. Ondanks zijn succesvolle parcours het voorbije anderhalf jaar, werd Hayen na de nederlaag van zaterdag op STVV zonder pardon op straat gezet.

Als vervanger werd oude bekende Leko dan weer weggeplukt bij AA Gent, waar men volledig uit de lucht kwam vallen. Een sappig verhaal dat wegens de timing ook elders in Europa de nodige aandacht krijgt. Club voerde de trainerswissel immers door aan de vooravond van een Europese week, waarin het zelf voor een duel met Arsenal FC staat.

LEES OOK: Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

Verrassende twist tot crisis

Het Engelse The Daily Mirror heeft het dan ook over 'een verrassende twist' amper 48 uur voor die wedstrijd van woensdagavond. Men wijst daarbij ook op de knappe cijfers die Hayen neerzette. "Maar een recente terugval in de resultaten, waardoor de club in de competitie is teruggezakt naar de derde plaats en 26ste plek in de UCL, zette Club er toe aan een trainerswissel door te voeren", klinkt het.

Het Franse L'Equipe zag deze zet in ieder geval niet aankomen. "Tot ieders verbazing maakte Club, twee dagen voor het Arsenal treft, het ontslag van Nicky Hayen en de terugkeer van Ivan Leko bekend. De nederlaag op STVV bleek de druppel voor Hayen", stelt men. Het Portugese O Jogo maakt dan weer gewag van een 'crisis' bij de Belgische vicekampioen.

Rechtstreeks duel in twee weken

Bij het Nederlandse Voetbal International zag men hoe AA Gent koud gepakt werd met het vertrek van Leko. "Naar verluidt waren ze in Oost-Vlaanderen ook totaal verrast over deze move", klinkt het alvorens al vooruit te blikken. "Op zondag 21 december een tamelijk pikant affiche: de Slag om Vlaanderen tussen Club Brugge en AA Gent, twee clubs die elkaar doorgaans zeer slecht liggen. Deze overgang zal de verhoudingen nog eens extra op scherp zetten."

Club had moeten wachten tot de winterstop ...

Meest recent

Irritatie bij Red Flames: "Verrast dat je die vraag stelt"

De Red Flames hopen in eigen huis tegen Schotland een zeer goede zaak te doen. Een zege zou heel ...

15
15
Hayen reageert op kritiek: "Daarom deed ik die uitspraak"

KRC Genk staat stevig onder druk dit weekend. Verliezen tegen KVC Westerlo is absoluut uit den boze. ...

38
38
Arteta vol lof: "Beste manager ooit in Premier League"

In de Premier League maken ze zich klaar voor dé match van het seizoen. In een al bij al ...

43
43
Hubert krijgt pikante vraag: "Wie ik van Club Brugge wil?"

Union SG gaat zondag voluit voor de zege tegen Club Brugge. In het eigen Dudenpark kunnen ze een ...

111
111
'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

113
113
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

61
61
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

291
291
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

138
138
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

266
266
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

214
214
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

262
262
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

172
172
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

57
57
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

198
198
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

134
134
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

174
174
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

158
158
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

64
64
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

250
250
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

293
293
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

56
56
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

400
400
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

234
234
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

316
316
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

185
185

Meer sportnieuws