Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

3824
Hayen brutaal aan de kant gezet: trieste details komen uit

Nicky Hayen is niet langer de hoofdcoach van Club Brugge. Amper anderhalf jaar nadat hij overnam als T1 en vervolgens een straf parcours aflegde, werd hij op abrupte wijze aan de kant geschoven. Inmiddels raken steeds meer details bekend over dit toch wel pijnlijke ontslag.

Na een tot dan opvallend parcours als hoofdcoach, belandt Hayen in de zomer van 2022 bij Blauw-Zwart. Hij krijgt er Club Nxt in handen. In het voorjaar van 2024 volgt echter een verrassende wending. Hoewel hij niet langer zo vast in het zadel zit bij de beloften, wordt Hayen plots gepromoveerd als interim-hoofdcoach bij de eerste ploeg na het ontslag van Ronny Deila. Het zorgt bij Club voor een enorme ommekeer.

LEES OOK: Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Eerste waarschuwing in zomer

Hayen leidt zijn ploeg naar een een plek in de halve finale van de Conference League. Maar nog veel belangrijker: na een straffe remonte pakt zijn ploeg ook de landstitel. Logischerwijs wordt de trainer daarop vastbenoemd. In het volgende seizoen zou hij de beker pakken, net geen kampioen spelen en een straffe campagne afleggen in de Champions League. Geen vuiltje aan de lucht dus.

Volgens Het Nieuwsblad krijgt de trainer al in juni van dit kalenderjaar echter een eerste waarschuwing van bovenaf. Er wordt gewezen dat hij een tandje moet bijsteken op tactisch vlak en vooral als motivator. Dat lijkt te lukken. Club start het seizoen met winst in de Supercup en plaatst zich op indrukwekkende wijze voor de League Phase van de Champions League. Maar eenmaal de zomer voorbij is, begint de motor te sputteren.

Ontslag als totale shock

Na 17 speeldagen liet Club zelfs al 7 keer puntenverlies noteren. Vn de 10 competitieduels die wel gewonnen werden, waren dat liefst 8 met slechts één goaltje verschil. Ook de UCL-campagne is met 4 op 15 voorlopig niet het verhoopte succes. En hoewel men erkent dat de selectie aan kwaliteit heeft ingeboet, begint intern het gevoel te rijpen dat Hayen niet langer in staat is het onderste uit deze spelersgroep te halen.

Uiteindelijk blijkt de nederlaag van zaterdagavond op STVV voor hem het nekschot. Al weet hij dat zelf nog niet op dat moment. Terwijl Club op zondag al quasi rond geraakt met opvolger Ivan Leko, neemt Hayen maandagochtend nog de training voor zijn rekening. Vervolgens werd hij naar het bureau van CEO Bob Madou geroepen. Daar wordt hij ingelicht van het nieuws. "Hayen valt net niet van zijn stoel", stelt Het Laatste Nieuws.

Berichtje voor spelersgroep

Vooral het feit dat Club meteen al een opvolger klaar heeft staan, ligt hem zwaar op de maag. "Als dat blijkt, slaat in het kamp-Hayen de aanvankelijke ontgoocheling snel om in onbegrip: zij vinden het van weinig respect getuigen dat Club achter de rug van Hayen al is beginnen onderhandelen met een nieuwe trainer", aldus HLN. Voor de spelersgroep, die grotendeels achter Hayen stond, is de verrassing eveneens groot. Zij worden per whatsapp-bericht op de hoogte gebracht door de teammanager. AA Gent, waar Leko werd weggeplukt, moet het nieuws zelfs via de media vernemen. Puur communicatief heeft het Brugse bestuur dus behoorlijk wat steken laten vallen. Afwachten of hun zet wel goed zal uitdraaien op sportief vlak ...

Club heeft te weinig respect getoond voor Hayen ...

Meest recent

Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

10
10
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

16
16
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

8
8
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

62
62
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

34
34
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

24
24
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

42
42
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

176
176
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

92
92
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

31
31
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

183
183
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

29
29
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

93
93
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

607
607
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

431
431
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

121
121
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

84
84
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

231
231
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

541
541
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

88
88
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

202
202
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

63
63
Verschaeren verklaart transfer: "Hadden goede band bij RSCA"

Yari Verschaeren tekende voor drie jaar bij Sampdoria. Een grote club die is afgegleden, maar terug ...

217
217
Standard en Henry woedend na bizar 'transferspelletje'

Wat is er precies gebeurd met Thomas Henry? De 32-jarige Franse aanvaller van Standard leek deze ...

102
102
Boskamp ziet zorgelijke situatie bij Belgische topclub

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal nog op de voet. 'Bossie' doet dit als analist bij Het ...

231
231

Meer sportnieuws