Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

door
Messi schrijft geschiedenis en houdt Belg van titel

In de Amerikaanse MLS werd de titelstrijd zaterdagavond beslist. Lionel Messi heeft nog maar eens geschiedenis geschreven, want met twee assists in de finale van de play-offs bezorgde hij Inter Miami een allereerste landstitel.

Nadat in de halve finale New York City nog met 5-1 afgedroogd werd, moest Inter Miami in de finale nog voorbij Vancouver Whitecaps zien te raken om de titel te vieren. De Canadezen hadden in de halve finale nog San Diego verslagen en hebben met Thomas Müller hun eigen vedette in de rangen.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat hard toe: MLS-topper staat al klaar’

Geen prijs voor Pupe en Müller

Maar Vancouver rekende in de finale ook op een Belg. Na 68 minuten mocht immers Joedrick Pupe invallen. De 28-jarige verdediger werd vorige zomer nog weggeplukt bij Dender. Een basisplaats veroveren lukte hem nog niet, maar door een blessure mocht hij dus een deel van de finale meespelen.

Op dat moment kon de wedstrijd nog alle kanten uit. Miami was zeer vroeg op voorsprong gekomen door een own-goal van Ocampo, maar Vancouver was op het uur langszij gekomen via Ahmed. Kort na de invalbeurt van Pupe kantelde de match echter definitief in het voordeel van Miami.

Messi beslist de finale

Met dank aan Messi, die De Paul de 2-1 voorschotelde en Vancouver zo definitief op de knieën kreeg. In blessuretijd zou hij er nog een tweede assist bijlappen, waardoor Allende de laatste twijfels nog kon wegnemen.

Voor het door David Beckham opgerichte Inter Miami is het zo de allereerste titel in de MLS. De club maakte pas in 2020 zijn intrede in de competitie. Sindsdien haalden ze heel wat vedetten. Naast Messi kwamen ook Jordi Alba en Sergio Busquets nog in actie - het duo speelde hun laatste profwedstrijd - terwijl Luis Suarez de hele wedstrijd op de bank bleef.

Zal Messi ook op het WK nog schitteren?

Meest recent

Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

64
64
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

151
151
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

7
7
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

95
95
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

27
27
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

234
234
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

306
306
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

39
39
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

282
282
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

330
330
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

559
559
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

606
606
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

872
872
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

153
153
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

41
41
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1044
1044
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

282
282
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

339
339
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

157
157
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

194
194
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

613
613
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

591
591
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

335
335
Zulte Waregem trekt opvallende conclusie na Club

Club Brugge en Zulte Waregem maakten er een spektakelstuk van in de Jupiler Pro League. In het Jan ...

575
575
Ruben Van Gucht in shock: Opvolgers staan plots klaar

Hij beweegt zich al jaren op het snijvlak van sport, media en controverse, en lijkt er zelfs energie ...

200
200

Meer sportnieuws