Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

door
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge Brugse talenten hun eerste overwinning van het seizoen, meteen een dikke tegen titelkandidaat Beerschot. Vanderhaeghe keek dan weer tegen een eerste nederlaag aan.

LEES OOK: CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

Verschuivingen aan de top?

SK Beveren en Beerschot stonden voor een belangrijke avond in de Challenger Pro League, waarin beide ploegen hun stevige positie in de top van het klassement wilden vasthouden. Beveren kreeg met Francs Borains een tegenstander op bezoek die sinds de komst van Yves Vanderhaeghe opvallend sterker voor de dag was gekomen. Ook Beerschot, dat op verplaatsing moest bij het zwalpende Club NXT, wist dat misstappen in deze fase van de competitie zwaar konden doorwegen. 

RWDM, dat nog niet kon overtuigen, trok naar Deinze voor een duel met de RSCA Futures. De Brusselaars wilden aansluiting behouden en wisten dat de jonge Anderlecht-ploeg altijd gebrand was om zich te tonen in deze derby. 

Goaltjesdief nekt Vanderhaeghe

SK Beveren had tegen Francs Borains lang overwicht maar aanvankelijk had het moeite om dat ook om te zetten in doelpunten. De Waaslanders startten furieus en hielden de bezoekers meteen op hun eigen helft. Al na elf minuten belandde een schot van Janssens, na een foutje van doelman Pandor, tegen de paal. Even later kreeg Margaritha aan de overkant plots veel ruimte na een hoekschop, maar zijn poging verdween in het zijnet.

Beveren bleef drukken en kreeg vlak voor rust eindelijk loon naar werken. In de blessuretijd van de eerste helft duwde Mertens de bal tegen de netten, goed voor het enige en beslissende doelpunt van de avond. De Waaslanders hielden nadien de controle en pakten zo een belangrijke thuiszege. Voor Vanderhaeghe was het nog maar zijn eerste nederlaag als coach van Francs Borains.

Parels van Campbell bezorgt Ratten het zuur

Beerschot beet op Schiervelde verrassend zijn tanden stuk tegen Club NXT, dat met jeugdige energie en veel vechtlust een punt wist te pakken. De Mannekes domineerden grote delen van de wedstrijd, maar het was Campbell die na een halfuur uitpakte met een fenomenale volley in de linkerbovenhoek. Eén kans, één wereldgoal: zo stond Club NXT plots 1-0 voor, ondanks het fragiele spel en de vele slordigheden.

Na de pauze voerde Beerschot de druk fors op. Van La Parra kreeg meteen een reuzenkans, Haraguchi knalde later via de paal de verdiende gelijkmaker binnen. Club NXT verloor gaandeweg alle aanvallende impulsen maar had nog een ferm slotakkoord in huis. Opnieuw was het Campbell die met een ferme pegel raak trof: 2-1. Jensen maakte de bezoekende pil nog wat zuurder door nog de 3-1 te maken. Eindelijk de eerste driepunter voor de jonge Brugse talenten, een ferme blamage voor Beerschot.

Nieuwe deceptie voor RWDM

Tot slot was er een nieuwe deceptie voor het geplaagde RWDM. Het team van Frans kwam tot twee maal toe op voorsprong in de derby tegen de Futures, evenveel keer kwam Paars-Wit weer op gelijke hoogte. De wedstrijd eindigde finaal op 2-2, de PO's (en promotie) lijken stilaan een utoptie voor de Molenbeekse club.

Uitslagen Challenger Pro League vanavond:

SK Beveren-Francs Borains: 1-0
Club NXT-Beerschot: 2-1
RSCA Futures-RWDM: 2-2

Ziet u Yves Vanderhaeghe nog terugkeren als coach in de hoogste afdeling?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

46
46
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

138
138
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

134
134
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

55
55
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

65
65
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

211
211
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

201
201
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

61
61
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

95
95
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

365
365
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

305
305
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

192
192
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

334
334
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

939
939
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

113
113
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

210
210
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

225
225
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

373
373
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

198
198
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

66
66
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws