Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de sterke reeks van de laatste weken is ook RSC Anderlecht plots weer dichtbij geslopen. Mag de recordkampioen nu opnieuw bij de titelkandidaten gerekend worden?
De start van het huidige seizoen verliep bijzonder tegenvallend voor de recordkampioen. Paars-Wit sneuvelde in de voorrondes van zowel de Europa als Conference League. De Europese campagne lag eind augustus dus al aan diggelen. Ook de resultaten en het spelniveau in eigen land waren verre van gewenst.
Na de bekerzege tegen amateurclub Ninove, waarin RSCA bijzonder matig voor de dag kwam, loerde een zoveelste crisis om de hoek. Maar vervolgens wist Paars-Wit zich te herpakken met achtereenvolgende zeges tegen KV Mechelen, Club Brugge, La Louvière en afgelopen weekend dus ook landskampioen Union.
LEES OOK: HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”
Voetbal moet beterHierdoor is Anderlecht in het klassement genaderd tot op één puntje van nummer twee Club Brugge en vijf punten op leider Union. Gezien de halvering die aan de Play-Offs vooraf gaat, is dat een verwaarloosbare kloof. Mogen de Brusselaars dan ook effectief bij de favorieten voor de landstitel gerekend worden?
Toby Alderweireld, die in 2023 nog de landstitel pakte met Antwerp FC, plaatst daar nog enige voorbehoud bij. "Anderlecht titelkandidaat? Nog niet, maar als ze nog beter gaan voetballen, worden ze het wel helemaal", stelt de voormalige Gouden Schoen-winnaar tegenover Het Laatste Nieuws.
Minder Club en Union
Paars-Wit won de voorbije weken in ieder geval van zowel Club als Union, dat volgens de meeste waarnemers nog steeds de grootste kanshebbers zijn. Maar dat heeft volgens Alderweireld voor een groot deel ook met de tegenstanders te maken. "Het helpt ook dat Club Brugge en Union iets minder sterk zijn dan vorig seizoen. Dat speelt volgens mij ook wel mee. Maar je moet het nog altijd zélf doen, natuurlijk", aldus de oud-Rode Duivel.
Kobe K