Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

door
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC Barcelona mocht uiteraard gezien worden, maar voorts kan Blauw-Zwart al enkele weken niet meer overtuigen. Stilaan loert de crisis zelfs om de hoek. 

Indien Club er niet was in geslaagd de opportunistische manier van verdedigen bij Barcelona uit te buiten, zou het nu al groot alarm zijn bij de vicekampioen. De resultaten van de laatste weken zijn niet bepaald die van een ploeg die ambieert om zo lang mogelijk op drie fronten te strijden. Slechts met de hakken over de sloot voorbij Dender en Charleroi, daarnaast verliespartijen in de prestigeduels tegen Anderlecht en Sporting.

Zondag kwam daar ook nog eens een thuisnederlaag tegen Antwerp FC bovenop. De op twee na laatste in de stand die een week eerder nog van de rode lantaarn had verloren. Een ploeg waarvan de nieuwe trainer nog in de tribune zat. Logisch dat de sfeer op Jan Breydel na het laatste fluitsignaal erg bedrukt was. Ook intern zullen ongetwijfeld alarmbellen afgaan.

LEES OOK: Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Te vermoeid, te onervaren

Wat voorlopig nog als een herfstdip gecatalogeerd wordt maar kan uitdraaien in een crisis, heeft meerdere oorzaken. Allereerst begint de vermoeidheid zijn tol te eisen. Door de Europese voorrondes werkt Club nu al sinds begin augustus steevast twee à drie matchen per week af. Zelfs op een brede kern begint dat door te wegen. Zeker wanneer er door de nodige blessuregevallen niet langer optimaal geroteerd kan worden.

Daarnaast lijkt de sportieve leiding de huidige selectie wat te hebben overschat. Zeker in de breedte is de huidige kern bijzonder jong. Dat maakt deel uit van succesvolle bussinesmodel, maar dit seizoen blijken verschillende jongens nog niet klaar voor het grote werk. "Voor Campbell, en eigenlijk zelfs voor de zondag afwezige Diakhon, lijkt Club 1 allemaal nog veel te vroeg te komen. Een vaststelling die Nicky Hayen ook vrijwel wekelijks maakt", stelt men bijvoorbeeld bij Het Laatste Nieuws.

Hayen is het noorden kwijt

De vermoeidheid en gebrek aan ervaring, eisen dus hun tol. Maar ook Hayen staat niet buiten schot. Niet dat zijn job onder druk zou staan, maar zeker in de laatste twee duels maakte de Brugse trainer geen goede beurt met zijn tactische aanpak. Terwijl hij in het verleden al zo vaak indruk maakte met zijn wedstrijdplannen. "Momenteel lijdt Nicky Hayen mee met de ploeg. Voor alle duidelijkheid: dat mag ook. Hij heeft voldoende krediet opgebouwd. Maar als ik heel eerlijk ben, zit ik éigenlijk al het hele seizoen té vaak met een onvoldaan gevoel bij wat Club presteert in de competitie", stelt analist Marc Degryse bij HLN. Club zal dus in alle geledingen een tandje moeten bijsteken. Zo niet, dreigt een somber einde van het kalenderjaar.

Wat is volgens u de voornaamste reden voor de mindere periode?

Meest recent

Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

22
22
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

54
54
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

101
101
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

171
171
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

237
237
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

93
93
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

69
69
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

169
169
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

503
503
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

197
197
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

736
736
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

187
187
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

128
128
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

158
158
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

235
235
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

660
660
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

67
67
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

370
370
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

317
317
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

184
184
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

429
429
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

203
203
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

73
73
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

55
55
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

325
325

Meer sportnieuws