RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler Pro League. Dankzij een doelpunt na een afgeweken schot van Nilson Angulo, kon Paars-Wit thuis eindelijk nog eens winnen van Union SG. Het nadert zo tot op vijf punten van de leider en op slechts één puntje van Club Brugge.
De Belgische recordkampioen moest in de voorbije seizoenen steevast zijn meerdere erkennen in de ploeg uit Sint-Gillis. Sinds de promotie van Union had RSCA nog maar één van de zestien onderlinge competitieduels gewonnen. Bovendien had de titelverdediger dit seizoen nog maar één wedstrijd verloren in de Jupiler Pro League.
LEES OOK: Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10
Sterke start AnderlechtMaar met een 9 op 9 op zak, vatte Anderlecht het thuisduel aan met de nodige moed. En de thuisploeg begon ook uitstekend. Na de eerste speldenprikjes kwam Paars-Wit ook al snel op voorsprong. Angulo waagde zijn kans in de zestien, zijn schot week af op het been van een verdediger en dwarrelde aan de verste hoek binnen.
🟣 | Een droomstart voor @rscanderlecht! 🤩💭 #ANDUSG pic.twitter.com/jKTY31T8A1
— DAZN België (@DAZN_BENL) November 30, 2025
Een gedroomde start voor de thuisploeg, die daarna behoorlijk goed controle hield. Naarmate de eerste helft vorderde stak Union wel de neus aan het venster via onder meer Florucz en David. Maar echt grote kansen bleven uit. Anderlecht claimde dan weer tevergeefs een strafschop na een vermeende fout op Camara. En zo stond het aan de rust nog steeds 1-0.
Paars-Wit houdt stand
Na de pauze viel de thuisploeg, die Kana zag uitvallen met een blessure echter wat terug. Maar Union kon daar veel te weinig van profiteren. De Europese zege van dinsdag tegen Galatasaray leek nog wat in de benen te zitten. Coach Hubert bracht wel enkele frisse krachten in het veld, maar aanvankelijk bracht dat weinig zoden aan de dijk.
Pas toen Union in het slot echt powerplay ging spelen, kreeg RSCA het nog wat moeilijk. Patris kreeg een bal van dichtbij echter niet tussen het kader, ook Rodriguez faalde in de afwerking. Uiteindelijk kon Anderlecht zijn nipte voorsprong toch over de streep trekken. Het Lotto Park barstte in vreugde uit. Dat belooft voor het bekerduel van donderdag op Genk. Union moet zich een dag eerder herpakken tegen Zulte Waregem.
Kobe K