Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

door
Reden tot klagen bij Club? Van der Elst fileert penaltyfase

Antwerp FC heeft zondagmiddag een verrassende zege geboekt op Club Brugge na een laat doelpunt van Mauricio Benitez. De gemiste Antwerpse penalty van eerder in de match had uiteindelijk dus geen grote invloed op het resultaat. Maar er werd achteraf wel nog serieus over nagekaart.

De Great Old was niet bepaald met een gerust gemoed naar Brugge afgereisd. Nog geen week geleden ging het pijnlijk onderuit tegen rode lantaarn Dender, wat leidde tot een trainerswissel. En nieuwe coach Joseph Oosting zat voorlopig nog in de tribunes. Anderzijds was de aanloop van Club ook verre van ideaal.

De vicekampioen had in de Champions League immers een zware nederlaag tegen Sporting geïncasseerd. Desondanks was Club voor eigen volk de ploeg met de meeste kansen en het meeste balbezit. In de afwerking liep het echter telkens wel fout. En die missers werden uiteindelijk cash betaald.

De bezoekers hadden op de counter al voor enkele tegenprikjes gezorgd. En vlak voor het ingaan van de extra tijd wist Benitez zowaar voor de 0-1 te zorgen na een knappe combinatie. Dat bleek meteen ook de eindstand. En voor hetzelfde geld had RAFC de match eerder al in een beslissende plooi gelegd.

LEES OOK: Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

Antwerp mist elfmeter

Zo kreeg Antwerp een strafschop na vermeend handsspel van Raphael Onyedika. Het was Farouck Adekami die aanlegde. Maar zijn poging werd gestopt door Dani van den Heuvel, die Simon Mignolet tijdens de rust was komen vervangen. En de rebound werd ook nog eens hoog over getrapt door Adekami.

Uiteindelijk zou die misser dus geen invloed hebben op het eindresultaat. Maar bij Club sprak men wel van gerechtigheid. Zo verscheen er heel wat kritiek vanuit het Brugse kamp op de beslissing om de bal op te stip te leggen. De Bruggelingen vonden het niet correct dat deze fase als handsspel werd geïnterpreteerd. 

'Moderne penalty'

Analist Franky Van der Elst nam de bewuste fase ook onder loep bij 'DAZN'. En volgens hem was het niet onlogisch dat de VAR en scheidsrechter besloten om de bal op de stip te leggen. "Dit is wat ik noem een 'moderne penalty'", stelde Van der Elst. "Gevoelsmatig denk je van niet. Maar volgens de regels is het wel. De arm van Onyedika is in een 'onnatuurlijke' positie, zoals men dat noemt. De bal gaat tegen die arm en dan wordt er gefloten."

Terechte strafschop volgens u?

Meest recent

Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

45
45
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

39
39
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

124
124
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

132
132
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

224
224
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

209
209
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

224
224
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

130
130
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

109
109
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

185
185
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

535
535
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

276
276
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

103
103
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

93
93
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

269
269
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

265
265
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

119
119
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

438
438
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

327
327
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

232
232
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

392
392
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1096
1096
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

218
218
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

349
349

Meer sportnieuws