DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te zeggen. Daardoor staan ook de wedstrijden van komend weekend op de helling. Het blijft de vraag of en hoe die op televisie te zien zullen zijn.
Het nieuws kwam voor iedereen in de voetbalwereld - inclusief de werknemers van DAZN zelf - als een complete verrassing. DAZN zag zich niet langer verplicht om aan het contract te voldoen omdat het geen akkoord vond met de telecomoperatoren en zo een enorm verlies dreigde te draaien.
LEES OOK: Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling
Pro League wijst voorstel DAZN afSporza en La Dernière Heure komen met een update over de situatie. DAZN stelde wel voor om de Belgische wedstrijden te blijven uitzenden aan aangepaste voorwaarden. De Pro League zal dat voorstel echter afwijzen.
Zij eisen dat DAZN verdergaat conform het contract. Het bedrijf moet daarmee woensdag nog akkoord gaan, anders stapt de Pro League naar de rechtbank. Daar zullen ze aandringen op een snelle uitspraak én op tijdelijke maatregelen om te verzekeren dat het Belgische voetbal te zien blijft.
Geen alternatief, sowieso wel VAR
Dat zal sowieso komend weekend nog op DAZN moeten gebeuren, in afwachting van meer duidelijkheid. Een alternatief heeft de Pro League op dit moment niet. Ze hebben de clubs gevraagd om de matchen niet via hun eigen kanalen uit te zenden, want ze willen niet riskeren zelf het televisiecontract te schenden.
Ook als de matchen niet op tv te volgen zouden zijn, zal de zestiende speeldag echter gewoon doorgaan. Dat zal ook sowieso gebeuren mét de VAR. Daar was de voorbije dagen twijfel over, maar het systeem zal gewoon kunnen functioneren. Elk stadion heeft sowieso een vaste camera en door nog één of twee camera's extra te plaatsen zijn de reglementaire vereisten voor de VAR voldaan.
Jannick Lanckriet