Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

door
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de hoofdcoach van Antwerp FC. De schandalige thuisnederlaag tegen FCV Dender gaf hem uiteindelijk het nekschot. De vraag is nu wie het stokje zal overnemen op de Bosuil.

Nadat Antwerp in het tussenseizoen naast verschillende kandidaten greep, besloot de sportieve leiding om Wils een kans te geven als hoofdtrainer. In de voorbije jaren had hij immers al uitstekend werk verricht als assistent-trainer. Maar de omstandigheden waren allesbehalve geschikt om een jonge T1 te lanceren.

Uit financiële noodzaak was RAFC immers genoodzaakt een pak sterkhouders te verpatsen. En er waren nauwelijks middelen beschikbaar om waardige vervangers te strikken. Bijgevolg bleef Wils achter met een kern die serieus aan kwaliteit had ingeboet. Bovendien was de selectie erg jong en allesbehalve breed.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Nood aan snelle oplossing

Voeg daar ook de nodige blessures en een pak mentale opdoffers aan toe. De belabberde 14 op 45 in de heenronde van de reguliere competitie heeft dus verschillende oorzaken. Maar ondertussen bleef de top zes wel de ambitie. En het moet gezegd dat onder Wils nauwelijks progressie werd gemaakt. Zijn ontslag was dan ook onvermijdelijk geworden. Zeker na de blamage tegen hekkensluiter Dender.

Antwerp zal nu wel zo snel mogelijk met een nieuwe trainer moeten komen. Het programma van de komende weken oogt immers bijzonder zwaar met onder meer Club Brugge, KRC Genk, AA Gent en Anderlecht. Analist en clubboegbeeld Patrick Goots legt echter nog een ander scenario op tafel. Zo zou de Great Old volgens hem ook voor een soort van tussenpaus kunnen gaan.

Tussenpaus en dan ... De Mil?

De kans dat er nog iets van dit seizoen gemaakt kan worden is immers klein. Goede fundamenten neerzetten voor de nabije toekomst zou dan ook niet onverstandig zijn. En Goots schuift zelfs de naam van een potentiële T1 voor volgend seizoen naar voren. "Daar ben ik zeer benieuwd naar. Indien ze iemand tot het einde van dit seizoen zoeken, zou het perfect kunnen dat Antwerp al contacten legt met een trainer voor volgend jaar. Ik denk dan altijd spontaan aan Rik De Mil", stelt Goots bij Gazet van Antwerpen. Al hoopt de oud-spits dat ook op korte termijn de goede keuzes worden gemaakt. "Wie het ook wordt nu, het moet een trainer zijn die het aandurft, want je volgt al op acht punten van de zesde plaats en je zult Janssen nog enkele weken moeten missen, net nu het zware vierluik – Club, Genk, Gent en Anderlecht – eraan komt."

Antwerp moet nu een coach kiezen in functie van de komende seizoenen ...

Meest recent

Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

5
5
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

23
23
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

195
195
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

66
66
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

553
553
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

170
170
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

158
158
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

391
391
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

53
53
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

222
222
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

57
57
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

81
81
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

67
67
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

67
67
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

109
109
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

446
446
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

259
259
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

342
342
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

745
745
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

654
654
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

362
362
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

134
134
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

127
127

Meer sportnieuws