'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

door
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar voor bepaalde spelers werd het toch een groot succes. Niet in het minst voor Hans Vanaken. Desondanks dreigt hij straks op het WK alsnog op de bank terecht te komen.

De 32-jarige middenvelder is nu al jarenlang dé draaischijf bij Club Brugge. Op zijn palmares staan naast een zestal landstitels en enkele bekers/supercups, inmiddels ook drie Gouden Schoenen. Ook in Europa haalde Vanaken doorgaans een hoog niveau. Desondanks werd hij jarenlang amper gebruikt bij de Rode Duivels.

LEES OOK: 'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Vanaken grijpt zijn kans

Zelfs toen de 'Gouden Generatie' begon af te brokkelen, werd hij nauwelijks ingezet door Roberto Martinez. Diens opvolger Domenico Tedesco liet Vanaken helemaal links liggen. Maar de komst van Rudi Garcia zorgde voor een ommekeer in de situatie. Plots kreeg de spelmaker wél volop zijn kans bij de nationale ploeg.

En die kans greep Vanaken ook met beide handen. Zo was hij één van de absolute blikvangers tijdens de voorbije kwalificatiecampagne. "Als je ziet hoe Vanaken deze campagne voetbalt, is het onbegrijpelijk dat hij door de vorige twee bondscoaches gewoon genegeerd werd", stelde analist Peter Vandenbempt eerder deze week nog.

Vertrouwen met kanttekening

Met Garcia heeft Vanaken eindelijk dus een bondscoach die wél in hem gelooft. Afgelopen weekend kreeg hij zelfs de aanvoerdersband. Al speelden de afwezigheden van de andere kandidaten voor een rol op het middenveld daar ook een grote rol in. Richting het WK heeft Vanaken dan ook geen enkele garantie op een basisplaats. Zeker niet als straks iedereen fit is.

In dat geval is Kevin De Bruyne een zekerheid. En ook Youri Tielemans zal als aanvoerder niet snel naast de ploeg vallen. Amadou Onana en vooral Nicolas Raskin, die de bondscoach hoog heeft zitten, beschikken dan over veel meer fysieke en defensieve capaciteiten. Zeker tegen de toplanden dreigt Vanaken zijn basisplaats dus te moeten afstaan.

Op bank in topmatchen?

De 33-jarige is echter voldoende zelfbewust om te beseffen dat een basisplek op het WK allesbehalve evident wordt. "Ik hoop natuurlijk in het team te blijven, zelfs als Kevin speelt. Maar ik weet niet of dat mogelijk is tegen de toplanden. Dat zou te aanvallend kunnen worden. Het kan wel, maar ik ben niet de meest verdedigende speler. De coach zal moeten beslissen. Wil hij meer op de tegenaanval spelen, weet ik niet of ik in de ploeg zal staan", stelt Vanaken zelf bij La Dernière Heure.

Vanaken moet basisspeler zijn op het WK ...

Meest recent

Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

8
8
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

10
10
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

25
25
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

71
71
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

182
182
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

392
392
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

405
405
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

251
251
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

122
122
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

93
93
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

314
314
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

176
176
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

256
256
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

313
313
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

46
46
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

116
116
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

168
168
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

617
617
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

166
166
Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

227
227
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

431
431
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

101
101
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

234
234
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

233
233
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

112
112

Meer sportnieuws