Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

door
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is de opdracht simpel: winnen van Liechtenstein. In principe zou een partij tegen de dwergstaat de ideale gelegenheid zijn om te experimenteren, maar dat valt nu af te wachten.

Aangezien er toch nog veel op het spel staat, zal bondscoach Rudi Garcia misschien toch maar voor zijn allersterkste elf kiezen. Dat zullen we pas later ontdekken. We weten wel al welke Rode Duivels er op het wedstrijdblad zullen staan.

LEES OOK: Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Garcia moest nog één speler slachtofferen

De selectie van 23 spelers moet immers altijd daags voor de match al ingediend worden en wordt door de UEFA op de ochtend van de wedstrijd bekend gemaakt. Om tot die lijst te komen, moest Garcia niet al te veel knopen meer doorhakken.

Doordat Amadou Onana en Nathan Ngoy al moesten afhaken met blessures, moest er immers nog maar één speler geslachtofferd worden. Dat zou bovendien zeker een doelman worden, aangezien Garcia nog maar 20 veldspelers overhoudt en wel vier doelmannen heeft.

Penders krijgt voorkeur op Vandevoordt

Uiteindelijk heeft de bondscoach toch een verrassende keuze gemaakt, want het is Maarten Vandevoordt die uit de boot valt. De keeper van RB Leipzig zat in Kazachstan wel nog op de bank, maar nu geeft Garcia de voorkeur aan Mike Penders.

Opmerkelijk, want de 20-jarige behoorde aanvankelijk niet tot de selectie. Hij werd pas bij de groep gehaald door het afhaken van Thibaut Courtois en nadat hij met de Jonge Duivels een EK-kwalificatiematch in Oostenrijk gespeeld had. Voor de jonge doelman van Strasbourg wordt het zijn eerste officiële selectie voor de A-ploeg. In september was hij al bij de groep, maar haalde hij de bank niet.

Kan je de keuze van Garcia begrijpen?

Meest recent

Kompany reageert met Anderlecht-anekdote op CL-schorsing

In de Champions League is het dinsdagavond likkebaarden geblazen. Met Paris Saint-Germain en Bayern ...

14
14
Janssen weg bij Antwerp: schoktransfer naar JPL-concurrent?

Vincent Janssen was afgelopen weekend weer de grote uitblinker bij Antwerp FC. Maar dat was allicht ...

139
139
Radja aangeslagen: walgelijke uitspraken Beerschot-fans onthuld

Beerschot VA heeft zich maandagavond na een uiterst tumultueuze wedstrijd verzekerd van een plek in ...

197
197
Van Gucht onder vuur: DJ-avontuur zorgt voor ophef

Ruben Van Gucht moest de laatste jaren al behoorlijk wat kritiek slikken. Eén van de absolute ...

34
34
'Transfervuurwerk Genk: De Condé staat voor titanenjob'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

110
110
'Na geheime training: Anderlecht beslist over comeback chouchou'

RSC Anderlecht zal tijdens de zomermercato opnieuw de nodige versterking moeten aanwerven, daarbij ...

128
128
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

83
83
Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

153
153
'Basis gelegd: Club Brugge vermorzelt transferrecord'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

500
500
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

379
379
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

69
69
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

222
222
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

151
151
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

544
544
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

157
157
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

230
230
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

192
192
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

219
219
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

298
298
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

144
144
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

302
302
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

79
79
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

178
178
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

158
158
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

86
86

Meer sportnieuws