Grote afwezige bij Duivels: "Waarom mag hij er niet bij zijn?"

274 stemmen
Grote afwezige bij Duivels:

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode Duivels. En hij bedankte voor dat vertrouwen met sterke prestaties. Het blijft dan ook vreemd dat hij jarenlang genegeerd werd. Dat scenario dreigt zich te herhalen voor een andere uitblinker uit de Jupiler Pro League.

Vanaken speelt al jarenlang op een hoog niveau bij Club Brugge, waar hij inmiddels een indrukwekkend palmares bij mekaar sprokkelde. Die lijn werd echter niet doorgetrokken bij de nationale ploeg. Pas na het WK van 2018 nam Roberto Martinez hem geregeld op in de selectie. Vervolgens belandde hij onder Domenico Tedesco opnieuw in de vergetelheid.

Garcia besloot de spelmaker echter meteen weer bij de groep te halen en speelt Vanaken doorgaans ook uit in zijn basisploeg. Afgelopen zaterdag droeg hij zelfs de aanvoerdersband. En de Limburger greep zijn kansen ook. Zo behoorde Vanaken al meermaals tot de uitblinkers. Het blijft dan ook een gemiste kans dat hij lange tijd zich amper mocht tonen bij de Duivels.

LEES OOK: Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Amper kansen voor Heynen

De concurrentie op zijn positie speelde daar uiteraard een rol in, zeker in de generatie die brons pakte op het WK 2018. Maar ook het feit dat hij 'slechts' in de Jupiler Pro League actief is, zal een invloed hebben gehad. Zeker bij de buitenlandse bondscoaches. En dat scenario dreigt zich te herhalen bij een andere uitblinker op de Belgische velden: Bryan Heynen.

De 28-jarige is al jarenlang één van de vaste steunpilaren op het middenveld van KRC Genk en liet in die hoedanigheid al heel wat mooie dingen zien. Toch duurde het tot in maart van dit jaar alvorens hij mocht debuteren als Rode Duivel. Maar verder dan een handvol minuten kreeg Heynen toen niet. En sindsdien werd hij opnieuw telkens over het hoofd gezien.

Herhaling Vanaken-scenario?

Volgens Ludo Vandewalle, chef voetbal van 'Het Nieuwsblad' is dat toch een gemiste kans. "Ik vind het heel vreemd. Het lijkt me een Hans Vanaken-verhaal te worden. Waarom mag hij er niet bij zijn? Hij is een hele goede voetballer en houdt Genk bij momenten recht. Ik vind dat hij ook wel eens een echte kans verdient. Wanneer mag hij bij de Rode Duivels eens echt laten zien wat hij kan? Want hij heeft echt wel veel in zijn mars", stelt Vandewalle bij Sjotcast. Heynen heeft uiteraard wel de pech dat de plaatsjes op het middenveld duur zijn. Anderzijds mag hij zeker in de weegschaal gelegd worden met jongens als Charles Vanhoutte en Axel Witsel. 

Heynen verdient meer kansen bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

4
4
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

8
8
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

9
9
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

27
27
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

213
213
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

179
179
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

131
131
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

166
166
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

393
393
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

115
115
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

67
67
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

108
108
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

514
514
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

101
101
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

350
350
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

178
178
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

192
192
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

326
326
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

302
302
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

168
168
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

86
86
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

232
232
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

666
666
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

632
632

Meer sportnieuws